Genel Köşe Yazıları

Tiryaki Urla’da Ak Partiyi toparlayacak tek isim

Cenk Özen yazdı…

Tiryaki Urla’da Ak Partiyi toparlayacak tek isim

Tiryaki Urla’da Ak Partiyi toparlayacak tek isim

Ak Parti Urla İlçe Yönetimi Urla adına genel seçimlerde büyük hayal kırıklığı yattı.  Oyların düşüşü ile partinin başarı ivmesi aşağıya doğru ötelendi. İlçedeki bu düşüşün nedeninin ne olduğu tam olarak bilinmese de, Urla ilçe yönetiminin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın atadığı Kaymakam ve Belediye Başkan vekilleri ile sürekli bir geçinememe durumu, Urla’da partili, partisiz herkesin dikkatini çekti.

Malum nedenlerden dolayı görevden el çektirilen Urla Belediye Başkanı İ.Burak Oğuz’dan sonra atanan vekil belediye başkanları ve özellikle Murtaza Dayanç ilçede gözle görülür birçok proje üretti. Belki 20 yılda yapılabilecek projeler 3 yıla sıkıştırıldı. Urla yerel hizmetler noktasında şaha kalktı. Birilerine peşkeş çekilen kıyılar, sahiller, plajlar, kamu alanları tekrardan halka kazandırıldı. Belediye işçileri, alamadıkları haklarını Dayanç zamanında aldı. Bu zamana kadar ilçede bize yutturulan, ağzımıza bir parmak bal sürdükleri, açılışını yaptıkları, iki kaydırak, bir tahterevalli, iki salıncak olan çocuk parklarına, çocuklarımızın, parasız gece bile spor yapabilecekleri, takım oyunları oynayabilecekleri, projektör lambalarla ışıklandırılmış basketbol, voleybol sahaları, tenis kortları yapılabileceğini bize Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Murtaza Dayanç gösterdi.

Belediyenin hizmetlerinde eksiklerde olmadı değil fakat evindeki 10 M2 oda için usta bulamayan, bulsa da fiyatlardan dert yanan ya da parasını kaptırıp işini yaptıramayan milyonlarca mağdur insan varken, 703,2 KM2 coğrafi sınırları olan bir ilçeye hizmet götürmek de kolay olmasa gerek.

Çalışkanlığı ile halkın takdirini ve sevgisini kazanan Urla Kaymakam ve Belediye Başkan V. Murtaza Dayança yeni görevlerinde başarılar diler, ilçemize kazandırdığı projeler içinse teşekkür ederim. Hiç değilse yarım kalan projelerin tamamlanması için yerel seçimlere kadar kalması gerektiği kanısındaydım. Tabi takdir devletindir.

Siyasetteyse, Urla’da “Cumhuriyet Halk Partisi Kongre” sürecini yakından izledik. Hop oturup hop kalktığımız, hakaretlerin havada uçuştuğu, bazı muhtarlıkların CHP’nin arka bahçesine döndüğü, Urla Esnaf Odası Başkanı’nın siyasi tarafsızlığını yitirdiği delege seçim sürecinden sonra Av. Pelin Karasakal koltuğa oturdu, “tam sular duruldu”, “derin bir nefes aldık” derken. Ak Parti’de bir kıpırdanma, bir hareketlilik oldu. Genel merkez tarafından önümüzdeki yerel seçimlerde belediye başkanı olacak ilçe başkanlarının istifaları istendi. Ak Parti İzmir İl Başkanlığı ’da bunun üzerine harekete geçti. İzmir’de 14 ilçe başkanının istifa ettiğini kimilerininse görevden alındığı kamuoyuna açıklandı. Bu istifa eden ya da görevden alınanlar arasında, bizleri yakından ilgilendiren Ak Parti Urla İlçe Başkan ve yönetimi de bulunuyor. İl Başkanı Bilal Saygılı, istifa eden tüm başkanlara göstermiş oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, gereğini yaptı.

Bu gelişme Ak Parti Urla İlçe Başkanlığı’nda hareketli günlere yol açtı.  Urla ilçe Başkanı olmak isteyen herkes kendince çalışmalara başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen, AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı’nın Urla hakkında çok şey bildiğini düşünürsek, Urla’da Ak Partiye gönül vermiş partililerin umutları Saygılı’nın İl başkanı olmasıyla yeşerdi, denilebilir.

İlçede Ak Parti, tekrardan özlenen başarılara ulaştıracak, kimsenin ötekileştirilmediği, herkesi kucaklayacak, kırgınlıkların, dargınlıkların mazide kalacağı günlere, ulaştırabilecek başkan ve yöneticilerle, tertemiz bir sayfa açılacağı günler yakın gibi gözüküyor.

Bu ekibin başına da Ömer Tiryaki’nin geçeceği çarşıda pazarda sokakta konuşulmaya başlandı.

Ömer Tiryaki’yi kısaca tanıyacak olursak; Aile hayatıyla topluma örnek olan, yaklaşık kırk yıldır, Urla’da İnşaat, müteahhitlik hizmeti veren, çalışkanlığı, dürüstlüğü, saygınlığı ile parmakla gösterilecek düzgünlükte insanlardan olan, halk ile iç içe, ilçeye atanan kaymakamlarla didişmek yerine, başarılı olmaları için ter döken, ismi hiçbir akçeli işe karışmamış, bir insan çıkıyor karşımıza!

Diyerek, Ak parti açısından Urla’da kaybedilecek bir dakikanın bile olmadığını hatırlatmak istiyorum.

Sevgili okurlarıma esenlikler dilerim. Her şey gönlünüzce olsun…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL