BELEDİYELER Genel

Sezik, Dayanç ve Baran Karapınar Cami’nin açılışını gerçekleştirdi

Haber Merkezi

Sezik, Dayanç ve Baran Karapınar Cami’nin açılışını gerçekleştirdi

Sezik, Dayanç ve Baran Karapınar Cami’nin açılışını gerçekleştirdi.

2015 yılında yapımına başlanan, 2021 yılında hizmete giren Gülbahçe Karapınar Camii’nin pandemi nedeniyle gecikmeli resmi açılışı bugün gerçekleşti.

Açılış dolayısıyla cami bahçesine toplanan vatandaşlara, hayırseverler tarafından tavuklu pilav ve lokma dağıtıldı. Urla Kaymakam ve Belediye Başkan V. Murtaza Dayanç hayırseverlere plaket verdi. Katkılarından dolayı teşekkür etti. Okunan dualar ve Kuran-ı Kerim dinletisinden sonra, açılış kurdesi, İzmir İl Müftüsü Salih Sezik, İYTE Rektörü Prof. Dr.Yusuf Baran, Urla Kaymakam ve Belediye Başkan V. Murtaza Dayanç ve hayırseverler tarafından kesildi.

İki katlı caminin ikinci katına engelli vatandaşların çıkabilmesi için özel tasarlanmış asansör bile mevcut. Tuvalet, şadırvan, müezzin evi, oldukça geniş bahçesi, çini motif süslemeleri ve ihtişamlı görüntüsü ile Karapınar Cami göz dolduruyor.

Urla Belediyesi ve hayırseverler tarafından yapılan caminin açılışına; İYTE Rektörü Prof. Dr.Yusuf Baran, Urla Kaymakam ve Belediye Başkan V. Murtaza Dayanç, İzmir İl Müftüsü Salih Sezik, Urla İlçe Emniyet Müdürü İsmail Duman, Urla İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Adem Aydoğdu, Kurum Müdürleri, Gülbahçe Muhtarı Halil Şener, mahalle sakinleri, vatandaşlar katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL