Genel Köşe Yazıları

Yetişin derse koşacağız, eksiğiz derse çoğaltacağız!

Bayram Anu yazdı

Yetişin derse koşacağız, eksiğiz derse çoğaltacağız!

NEDEN?
EKREM İMAMOĞLU

İmamoğlu, başarıya mahkum lider…Başka türlüsü de mümkün değil! 1970′ de Trabzon’un Akçaabat ilçesine bağlı Cevizli köyünde doğdu.Trabzon Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme bölümünü bitirdi. İstanbul Üniversitesinde işletme anabilim dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Evli üç çocuk babası.

İmamoğlu, 2009’da CHP Beylikdüzü ilçe başkanı seçildi. 2010 Anayasa referandumunda  İstanbul’da yüzde 54’le “hayır” çıkan tek ilçe Beylikdüzü oldu. 2011 Genel seçimlerinde ise ilçede en fazla oyu CHP aldı. İmamoğlu,18 Mart 2012 ilçe kongresinde yeniden ilçe başkanı seçildi. İmamoğlu, 2014’de önceki seçimde yüzde 30 olan oy oranını yüzde 50,8’e çıkararak Beylikdüzü Belediye Başkanı oldu. Cumhuriyet Halk Partisi’nden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak 17 Nisan 2019 tarihinde seçimi kazansa da, AK Parti’nin itirazıyla 23 Haziran 2019′ da yenilenen seçimi daha büyük halk desteğiyle ikinci kez kazanan İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görevinin başındadır…

İmamoğlu, çok başarılı siyasi hayatını sadece Türkiye değil dünya ölçeğinde marka Şehir İstanbul’a yaptığı hizmetlerle taçlandırmaktadır.

Ekrem Başkan, toplumun bütün kesimlerini kucaklayarak, bölge, sınıf, dil, din ve etnisite farkı gözetmeden izlediği eşitlikçi politikalarla halkın yoğun sevgini kazanmıştır. İmamoğlu, elde ettiği başarı serisiyle halkta umudun diğer adı olmuştur. Yaklaşık çeyrek asırdır ülkeyi yönetmeye çalışan siyasi anlayışı değiştirebilecek tek liderin İmamoğlu olduğunu söylersek yanılmış olmayız… Yenilmeden tüm rakiplerini siyasette oyun dışı bırakan Ekrem Başkan’ ın nihai hedefe ulaşması için aşması gereken son bir eşik kaldı. O da, başarı dolu siyasi hikayesine  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimiyle yeni bir galibiyet daha eklemek…

İmamoğlu, her zaman olduğu gibi yine başarılı olacaktır…
İnanıyorum!
Çünkü halkın umudu olması. O nu başarıya mahkum kılıyor!

Özdil’ in yorumuyla bitirelim…
“Yüreğimizdeki cam kırıklarının toplamıdır Ekrem İmamoğlu. O bizim oylarımıza sahip çıktı, bizim de ona sahip çıkmak boynumuzun borcudur… Yetişin derse koşacağız, eksiğiz derse çoğaltacağız, taşıyın derse omuz vereceğiz. Asla yalnız bırakmayacağız.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL