Genel Köşe Yazıları

YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE

YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE

Yaklaşık 2-3 ay önce  internetten yayın hayatına başlayan elleri,kolları  İzmir’in Urla ilcesine kadar uzanan bir haber sitesi düşünün. Yalan, iftira, mesnetsiz haberlerle dolu ilçenin mülkü amirini hedef alan, nedense son bir haftadır da yalan haberlerine hız vermiş asılsız iddiaları ile Urla’da yaşayan vatandaşları etkisi altına almak isteyen. Devleti zor durumda bırakmak için var gücü ile çalışan bir suç şebekesini görüyoruz.

 

Devletin Urla’daki temsilcisi, kaymakama karşı büyük bir algı operasyonu yapılıyor. Bir takım çıkar gruplarının elinde bulunan kim olduğu belli olmayan bir site ve ona hizmet eden bir grup tarafından, büyük bir sanal operasyon yapılıyor. Yapılan haberlerden de şu fikri çıkarıyoruz. Bu grup, kaymakam ve ailesinin peşine adam takmış. Her saniyesini, dakikasını kayıt altına alıyor, izliyor. Evet, yanlış duymadınız. Kaymakamı ve ailesini İzliyor…

 

Urla’ da bu terör grupları dışarıda gizli gizli kuyu kazıyor. Şunu diyebilirim ki internet ortamında taraflar saflarını belirledi. Devletin Urla’daki temsilcisi Kaymakama olan saldırılar da bunun bir kanıtı.

 

Bunlar kim?

 

İçimizdeler, ensemizdeler hatta bazılarını siyasi arenada uzun uzun görüyoruz ve izliyoruz. Bu kripto (saklı) vatan hainleri kendilerini çok iyi gizliyor. Biz onları vatansever, milliyetçi, sağcı, solcu olarak görüyoruz fakat bunların bu ideolojilerle uzaktan yakından ilgisi yok. Buradan milliyetçi, vatansever, Atatürkçü ve gerçek solculara, gerçek milliyetçilere ve gerçek vatanseverlere seslenmek istiyorum. Bu kripto (saklı) vatan hainlerinin tuzaklarına düşmeyin. Bunların yapmak istediği algı operasyonlarına kanmayın. Kaymakama karşı urla halkını, milletini kışkırtmaya çalışan, milleti birbirine düşürmeye çalışan ve ülkemizde iç karışıklık çıkmasını amaçlayan emperyalist güçlerin oyunlarına kanmayın. Bu kripto vatan hainleri Türkiye’de bir kaos iç karışıklık çıkarmak için var güçleri ile çalışıyor ve şunu söyleyebilirim. Bu ateşin fitilini de Urla’da yakmaya çalışıyorlar.

 

Neden çünkü Urla’da mağlup oldular…

 

Çünkü Urla’da yenildiler…

 

Çünkü Urla’da afişe oldular…

 

Çünkü Urla’da madara oldular…

 

Bu terör gruplarının hedefi ve amacı nedir?

 

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletini yıkmak. Yok etmek. Kendilerinin emri altında olan, emir eli bir devlet kurup ülkenin coğrafi ve yer altı zenginliklerini ele geçirmek. Kurdukları şirketler ile rahat para kazanmak, İnsanları kapılarında köle yapmak…

 

Devletine sahip çıkmayan bunların ekmeklerini yağ sürer bal sürer.

 

Devletine sahip çık.

 

Tarafımdan yazılan köşe yazısından sonra duydum ki bu terör gruplarının maşaları belli bir  çıkar çetesi tarafından, tarafıma gıyabında HDP’li denilerek iftira atmakta ve mesnetsizce yakıştırmalar yapmaktadırlar.

 

Devletimizin temsilcisi Urla Kaymakamına yapılan haksız, karalama, aldatıcı, aşağılık iftiralarla dolu haberlerin farkına vararak sahip çıkmam kimi çehreleri kızdırmış ne yapacağını şaşıran bu çete tayfası şaşkınlık içine düşmüştür. Çok değerli Urlalılar; benim nasıl bir kişi ve kişilikte olduğumu sizlere anlatmamım gereğinin olmadığını düşünerek, adıma yapılan  mesnetsiz  karalamalarla karşı karşıya kaldığınızda gereğini yapacağınızdan zerre kadar kuşkum yoktur.  Devletin bir ilçedeki temsilcisine iftira atan kim olursa olsun teröristtir.

 

Bu ülkeyi borçluyuz, dedelerimizin şehit kanlarıyla kazandıkları ve kurdukları bu devlete, cumhuriyete borcumuz var. Şehit düşen emniyet güçlerine borcumuz var. Babaları anneleri toprağa gömülürken gözyaşları döken şehit çocuklarına, kederli eşlerine, annelerine, babalarına borcumuz var. O şehit çocuklarının toprağa düşen her gözyaşı için bunun hesabını vatan hainleri ve onların maşalarına soramazsak namerdiz… Bir ülke kurtulsun diye canlarını, kanlarını vatan uğruna, devlet uğruna veren. Ağızlarında kelime-i Şehadet kalplerindeki devlet, vatan, millet, iman sevgisi ile şehadet mertebesine yürüyen aziz şehitlerimize borcumuz var.

 

Onlar kendi canlarını düşünmediler, dediler ki “Devleti devlet yapan kandır, toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.”

 

Devlete sahip çık. Onuruna, şerefine sahip çık, tarihine sahip çık…

 

Bu algı operasyonunu yapan cripto(saklı) site sahipleri ve onların maşaları yakalanacaklar elbet, devletimiz büyüktür, kudretlidir, eli kulağında yakalandılar yakalanacaklar ve kodesi boyladıklarında içeride düşünmek için bol bol zamanları olacak. “Ben ne yaptım diye”

 

Ayrıca dikkatimi çeken diğer bir husus ise bu sitenin haberlerinde ismi geçen şahısların, siyasilerin iki-üç gün geçmesine rağmen mensubu bulundukları siyasal toplulukların, sosyal platformlarından, internet sitelerinden, ardı ardına bir düzüne verilen bu düzmece mesnetsiz yalan haberler için herhangi bir açıklama yapmamaları da oldukça düşündürücü değil mi? Bu kadar toy olacağınızı da hiç düşünmemiştim. ilerleyen günlerde durum değişir mi yoksa saflar keskinleşecek mi bakıp göreceğiz…

 

Bunu neden yazıyorum?

 

Hükümet ile devleti karşı karşıya getirmek için uğraşan bir site ve bu siteye yalan yanlış ve maksatlı bilgi akışı sağlayan Urla’daki  site destekçileri ile bu durumu düzeltmek için herhangi bir girişimde bulunmayan bir kaç kişi olabilir mi?

 

Fakat başaramayacaksınız. Bizi bölemeyeceksiniz. Kripto(saklı) terör grupları ya da paradan başka yüzü hiç bir şey görmeyen, para kazanmak için her türlü illegal yolu kendine  serbest gören sermaye baronları  afişe oldunuz, yakın zamanda da layık olduğunuz yerde olacaksınız.

 

YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE

 

Cenk Özen yazdı…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL