Genel Köşe Yazıları

USTAM

Bayram Anu yazdı…

USTAM

USTAM

Usta;  Bir zanaatı gereği gibi öğrenmiş olan ve kendi başına yapabilen kimse, mahir, becerikli ,akıl veren ,öğretici kişi…Doğup büyüdüğüm aile içinde babamım Ecevitçiliği dışında öyle politika ile ilgili üye olmak gibi bağlantılı kimseler mevcut değildi…Benim politikaya olan muazzam ilgime tezat! Partide siyaset yapabilecek yaşa ulaştığımda CHP’ye üye olup gençlik kollarında hemen göreve başladım büyük istek ve heyecanla ! Teoride fena değildim ama pratikte bayağı eksiktim kendimce. Tecrübe edinmek zaman isteyen deneyimleyerek yaşayarak elde edilecek uzun erimli bir konuydu…

İlm-i siyaset !Başka yolu yöntemi de vardı. O da siyasi duruşu toplumda beğeni kazanmış ve kabul görmüş bir büyükten feyz alınacak ,gözlemlenecek devamlı istişare edilecekti. Bir nevi “Usta”bellenecekti. Bende zaman kaybetmeden, Ustamı belirlemiştim artık! Urla ‘da 1977 yılında yapılan yerel seçimde 14 yıllık Adalet partisi iktidarına son veren Urla’nın siyasi kaderini değiştiren takımın kaptanı yani CHP ilçe başkanı ,daha sonra Belediye meclis üyesi, Belediye Başkan vekili, il genel meclis üyesi, kurultay delegesi, kapatılan CHP ‘nin kurucu ilçe Başkanı gibi önemli görevleri büyük başarıyla ifa eden Ahmet Ziya Demir’di Ustam !

Sade üyelikle başlayan siyasi yolculuğunu partide önemli bir çok görevler almak suretiyle muazzam tecrübe ile bilgi, birikim ve liyakat sahibi olma noktasında benzeri az bulunur akil kişiydi. Sürekli okuyan, dinleyen, gündemi takip eden sorunlara çözüm olan, cevapsız soru bırakmayan, parti disiplinini çok önemseyen parti içinde düsünsel çeşitliliği her daim önceleyen, gençliğe ciddiyetle bakan, hayatın her alanında demokrasiyi yaşatmayı şiar edinen bir öncüydü, ustam .

CHP ‘de politika yapmış yada yapmakta olan herkesin  bir şekilde  yolu kesişmiştir. Siyasete kazandırma noktasında sayamayacağım kadar insanın önünü açmış ,teşvik etmiş Üstat siyasetçiydi. Politika dışında  da güzel ve anlamlı bir bağ kurduğum, çok dersler aldığım çok şeyler öğrendiğim, dinlemekten, sohbetinden çok keyif aldığım örnek insandı.

Teşekkürler…Ustam. Başta ben olmak üzere daha bir çok kişinin üzerinde emeği olan Ahmet Ziya Demir  Üstadımı saygı ,sevgi ve minnetle anıyorum . Işıklar içinde uyu… Örnek ve Güzel insan… USTAM : Ahmet Ziya Demir

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL