BELEDİYELER Son Dakika

Urla Belediyesi korsan afiş çılgınlığına  “DUR” dedi.

Haber Cenk Özen

Urla Belediyesi korsan afiş çılgınlığına  “DUR” dedi.

Haberimiz ses getirdi. Urla Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murtaza Dayanç’ın talimatı ile ilçedeki tüm korsan afişler zabıta memurları tarafından toplanıyor ve imha ediliyor.

3 Eylül 2021 günü Urla Can TV Radyo sosyal medya sayfasından paylaştığımız haber ile ilçedeki korsan afiş furyasını gözler önüne sermiştik. Vatandaşların şikâyetleri üzerine yaptığımız haber yetkililer tarafından destek gördü.  Yetkililer; İlçedeki tüm korsan afişlere tutanak tutulduğunu ve afiş sahibi firmalara da cezai işlem yapıldığını cezaların 1000 ile 7,300 Tl arasında değiştiğini belirtti. Uzmanlar, firma, işletme sahiplerinin mağdur durumda kalmamaları için korsan afiş çılgınlığından vazgeçmeleri gerektiğini belirtiyor. Firmaların korsan afiş çılgınlığına devam etmesi ile cezaların katlanarak çoğalacağını cezaların 7,300 tl’ ye kadar çıkacağına dikkat çekti.

 

3 Eylül 2021 günü yaptığımız haberi hatırlayacak olursak;

Urla korsan afişlerle doldu taştı

Urla’da vatandaşlar özel firmaların korsan reklam afişleri arasında nefes alamıyor.

Urla’nın sokakları korsan reklam afişleri ile doldu taştı. Her yer korsan reklam afişlerle dolu. Gelişi güzel hiç bir yerden izin alınmadan asılan afişler ilçenin tarihi güzelliklerini perdeliyor.

Yaka Mahallesi “Çay Sokak” dere kenarları korkuluk demirlerine asılan afişler ile 544 konutlar civarı Erdoğan Ker Caddesi’ndeki afişler vatandaşlar için ayrı dert oldu. Trafikte seyir eden araç sürücüleri bu gelişi güzel asılan afişler yüzünden araçlarının sağa ya da sola dönüşlerde yolu görmelerinin engellediğini, can ve mal güvenliği bakımından büyük tehlike atlattıklarını söyledi.

Urla’da korsan afişlerin asılmadığı yer yok gibi; elektrik panoları üstü, elektrik trafoları üstü, Urla Belediyesi çöp tenekeleri üstü, telefon direkleri üstü, elektrik direkleri üstü, konutların bahçe çitleri üstü, hele ki 544 bölgesinde kaldırımları kaplayan bir korsan afiş serisi var ki vatandaşlar yola inip yürümek zorunda kalıyor, afişler yüzünden kaldırımda yürüyemez hale gelmişler. Asılan korsan afişlerin yarattığı çevre kirliliği de fotoğraflarda görülüyor.

Urla’da esnaflık yapan bir vatandaş her yıl işyerimin tabelası için dünya para ödüyorum. Bu afişleri astıran firmalar ilgili kurumlara kaç lira ödüyor ya da ödüyorlar mı? Resmi billboard ve raket panolara reklam vermek için dünya para veren firmalar enayi mi? Dedi. Yetkililere seslenen vatandaşlar bu afiş çılgınlığına dur demelerini istedi.

https://urlacantvradyo.com.tr/

Urla Belediyesi korsan afiş çılgınlığına  “DUR” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL