Genel Köşe Yazıları

TUNÇ SOYER BİR DÖNEM DAHA DEVAM ETMELİ Mİ?

Bayram Anu Yazdı…

TUNÇ SOYER BİR DÖNEM DAHA DEVAM ETMELİ Mİ?

TUNÇ SOYER BİR DÖNEM DAHA DEVAM ETMELİ Mİ?

Belediye, kent/yaşam demektir…

Belediye başkanı yöre halkının mutlu ve müreffeh yaşamından yetkisine oranla katbekat sorumlu olandır…Sekiz bin beş yüz yıllık kadim tarihi ile coğrafyanın incisi, demokrasinin sıcak güneşi, ilerici, çağdaş ve seküler anlayışta hizalanan nevi şahsına münhasır yaşam tarzı oluşturmakta pek mahir, güzel kentimiz İzmir’in Belediye Başkanı olmak ziyadesiyle sorumlu olmayı gerektirir.

Birleştirici güç…

Yüzyıllar boyu farklı inanç ve kültürleri yaşatmayı zenginlik addeden, bünyesinde itina ile kodladığı renklerle güzel olan, kentlerin efendisi, devrimlerin meşalesi İzmir’in Belediye başkanı olmak, tarifi namümkün bir onur olduğu kadar son derece meşakkatli olmalı…

Tunç Başkan, İzmirli’ye hizmet üretme noktasında vatandaşı siyasi yelpazenin çeşitliliğinde ortaklaştıran ve bu süreçte kendi siyasal duruşunu perdelemeyen, cesaretle çizdiği siyasal profille toplumsal anlamda barış, uzlaşı ve çoğulcu demokrasiyi yerelde başarıyla etkin kılandır.

Tunç Soyer devam etmeli…

Avrupa da bağımsız 50 devlet arasında nüfusa göre 33. sırada yer alan İzmir, tahmin edileceği gibi siyaseten oldukça geniş bir skalada temsil edilmekte…Bu durumda, yurttaşların ideolojik olarak muhtelif partilere angaje olmaları kaçınılmaz. Bilindiği gibi yerel seçimler genel seçime oranla kendi içinde farklı karakter barındırır. Optimar araştırma şirketinin “belediye seçiminde aday mı yoksa parti mi daha önemli” sorusuna yüzde 70 ezici bir çoğunlukla aday derken, parti diyenler sadece yüzde 30 oranındadır…Yani demem o ki parti gerçekten önemli, ancak aday mutlak belirleyicidir…

Tunç Başkan için artık hasat zamanıdır. Dün özenle ektiğini bugün umutla biçme vaktidir.

Ve…Günün sonunda!

Tunç Soyer’in CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağına ve seçimlerde başarı sağlayacağına inancım tamdır…Görevde olduğu zaman diliminde hizmet odaklı önemli işlere imza attığını biliyoruz. Ayrıca, bu emsali olmayan tarihi kentin vizyonuna yakışacak yeni projelerin İzmirliler ile yine buluşabilmesi için Sayın Soyer’in bir dönem daha şehr-i emin olarak göreve devam etmesi gerektiğini düşünenlerdenim.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL