Genel Köşe Yazıları

TUNÇ BAŞKAN

Bayram Anu Yazdı…

TUNÇ BAŞKAN

Başarı ve başarısızlığı değerlendirme koşulları nelerdir? Neyin başarı neyin başarısızlık olduğuna karar veren merci neresidir?

 

Okullarda uzun süre alınan eğitimden sonra öğretmenin yaptığı sınav ile mutlak sonucun somut bir hal aldığını biliyoruz. Peki yerel yönetimler için nasıl bir değerlendirmeden bahsedilebilir?

Belediyelerde öğretmen konumunda olan iradenin halk olduğu düşünülebilir. Başkanın yaptığı hizmetleri sadece seçmen ve halk değerlendirir. Bu durumda belediye başkanının sınavı da halkın önüne konulan sandıklardır. Tartışmasız, irade seçimlerdir.

 

Seçimle başa gelen kişinin sandık sınavında başarılı olduğu söylenebilirse de başarıda devamlılığın önemi unutulmamalıdır. Bu devamlılık çeşitli hizmet ve icraatlarla kendini gösterir.

 

Güzel ülkemizin üçüncü büyük şehrinin aydın, çağdaş, ilerici ve Atatürkçü halkından onay alıp yöre insanları için “Daha yaşanabilir bir kent mümkün” diye yola çıkarak başkan olmuş birinin muhtelif eleştirilere, aynı zamanda iltifatlara açık olması beklenir.

Zaten başarılı olmak için eleştirileri önemseyip iltifatları da yüzümüzde bir tebessüm olarak görmek gerekmez mi?

“Başka bir dünya mümkün” söylemini hayata geçirmek isteyen kişinin kendiyle barışık, sıfır ego ve komplekse sahip olması şarttır.

 

Yönetim bilimi şöyle der; En iyi takımı kuran başarıya mahkûmdur. Eğer bir başarı varsa bütün ekip bu yoldaki taşları birer birer döşemek zorundadır. Oyuncularının tamamına yetki ve sorumluluk eşit dağıtılmalıdır. Başka türlüsü mümkün değildir.

Başarılı olmak kolektif bir anlayış gerektirir. Derslerine  çok iyi çalışmış bir grupta yer alıyorsan hiçbir sınavdan korkmana gerek kalmaz.

 

Büyükşehir belediye Başkanımız sayın Tunç  Soyer’in büyük bir vefa örneği göstererek  Urla’mıza  yapmış olduğu hizmetlerin bütün yöre sakinleri  gibi çok kıymetli olduğunu düşünüyorum.

 

Dünyayı sarsan insanlığı tehdit eden ekonomik ve sağlık koşullarında yerelde hizmetleri aksatmayıp Urla’mıza gerekli önemi gösteren Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e bu denli vefakâr tutum sergilediği için tüm Urla halkı adına teşekkürü borç bilirim. Yaşamsal anlamda toplumun bütün kesimlerini olumsuz etki altına alan ve halkı

mutsuz ,sahipsiz, çaresiz ,umutsuz kalma noktasında bırakan pandemi sürecinde yurttaşlara el uzatan çözümler sunan sıcak ilgisini asla esirgemeyen Büyük Şehir Belediyesi  iyi ki  varsın.

Yaşadığımız talihsiz deprem felaketi İzmir’imizde birçok yurttaşımızın vefatı ve yaralanmasına yol açmıştır. İnsanlarımızın çaresizliğine yerel yönetim noktasında çözümler üretmiş yaraların sarılmasında öncü rol oynamıştır.

Normal dönemlerde çalışmalar yapmak çözümler üretmek zaten her belediyenin rutinidir. Olağanüstü zor zamanlarda toplumun çeşitli katmanlarını hiç ayırt etmeden, ötekileştirmeden çözüm odaklı olmak takdire şayan bir davranıştır.

 

Burada yazılamayacak kadar çok çalışmalar yapmış bir dolu hizmetlere imza atmış olan Büyük Şehir Belediye Başkanımıza minnettarız…

 

Teşekkürler TUNÇ BAŞKAN !

 

Henry Wadsworth Longfellow şöyle der: “Üstelemek başarının temel unsurudur. Kapıyı yeterince uzun süre ve yüksek sesle çalarsanız, birilerini uyandıracağınızdan emin olabilirsiniz.”

Kısaca bugün ısrarla yaptıklarından şüphe etmiyorsan yarınlar için kaygılanmaya hiç gerek yoktur.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL