BELEDİYELER Genel Köşe Yazıları

Şoför bey durakta inecek var, yeni başkana yer vereceğiz

Cenk Özen Yazdı

Şoför bey durakta inecek var,  yeni başkana yer vereceğiz

Şoför bey durakta inecek var, yeni başkana yer vereceğiz

Geçtiğimiz pazartesi CHP’nin İzmir adayları açıklandı. Parti Meclisi toplandı ve bir karar verdi, kararın kamuoyuna açıklanmasından sonra kızılca kıyamet koparıldı. 60 kişiden oluşan Parti Meclisinde oylama ile alınan kararı sindirmek aslında çok kolay olmalı ama olmadı.

Bazı ilçelerden sesler yükseldi, bir ses fısıltı da yanıbaşımızda bulunan Güzelbahçe’den geldi.

Parti Meclisinin oylama ile aldığı karara neden tepki veriyorsunuz? Gençleri gaza getirmeyin, bırakın oyunlar oynasınlar, şarkılarını söylesinler, Güzelbahçeliler, Eski Belediye Başkanı Ertan Avkıran’ı unutmadı, siz çabuk unutmuşsunuz! Nasıl geldiğini de, nasıl gittiğini de iyi bilirler. Ne demişler “tarih tekerrürden ibarettir.” Kabaca açıklaması; ne yaşatırsan onu yaşarsın! Özgür Bey’i sevmeye başladım, Parti Meclisi; rutine bağlamış, heyecanını kaybetmiş belediye başkanlarının yerlerine İzmir’de fişek gibi başkan adayları belirlemiş, Tabi birkaç istisna dışında…

Siyasette bayrak yarışı olduğu için her şeyin bir başlangıcı ve bir de bitişi oluyor, başlarken canım, cicim, balım gülüm! “Seni artık düşünmüyoruz” deyince; isyan, kıyamet, parti elden gidiyor, siyaseti bitirdiler,yazıklar olsun, demokrasi kalmamış vs.

Mevcut başkanlar geriden gelen başkan adaylarına bir zahmet zor olacak ama koltukları boşaltalım. Babanızın koltuğu mu sandınız siz o yerleri! Şoför bey durakta inecek var, yeni başkanlara yer vereceğiz…

Ayrıca; kısa zaman içinde de olsa tanıdığıma memnun olduğum, beyefendi kişiliği ile Güzelbahçe’de Belediye Başkan yardımcılığı yapmış, çalışkanlığı, görev adamı olması partinin neferi konumundaki, beşeri ilişkileri kuvvetli Güzelbahçe Belediye Başkan Adayı Mustafa Günay’a başarılar diliyorum. Bu konuda en ufak şüphem yok….

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL