Köşe Yazıları

İsimsiz Kahramanlar

İsimsiz Kahramanlar

İsimsiz Kahramanlar

Urla Gediz Elektrik Müdür ve Teknik personelleri, Mühendis, Tekniker, Teknisyen, Ustaları, sekreterinden, memurlarına, işcilerine kadar özverili çalışmaları takdiri ve teşekkürü hak ediyor.

Covit-19 bulaşıcı hastalık süresince bile hastalık demeden, canlarını hiçe sayarak, sokaklarda, arazide, dağlarda, tepelerde en zor şartlarda elektrik direklerinin tepelerinde canla başla mücadele eden isimsiz kahramanlar.

Siz hiç 34 bin beşyüz  volt yada 15 bin sekizyüz volt yüksek gerilim altında en ufak bir hatanızda öleceğinizi bilerek çalıştınız mı? Evinize akşam gittiğinizde çocuğunuz kapıyı açınca ona bakıp sımsıkı sarılarak, kokusunu içine çekerek, içinizden bugün de ölmedim çok şükür Allahım diye geçirdiniz mi? Yüksek gerilim direklerinde elektriğe çarpılmış ve oracıkta vefat etmiş çok arkadaşlarını can yoldaşlarını, iş arkadaşlarını elleriyle indirdiler, kimisinin parçalanan topukları, kimisinin kararmış ve yanmış derisini ,kimisinin patlamış ellerine dokundular korkarak üzülerek iç çekerek.  Cansız bedenlerini toprağa verdiler. Çocuklarını, eşlerini, akrabalarını, arkadaşlarını düşünmeden Azrail’in soğuk kollarına bıraktılar kendileri. Ne için?

Bizlerin evlerimizde daha rahat yaşamamız için, günümüzün olmazsa olmazı, her şeyin ana kaynağı elektriğin yanı başımıza prizlerimize gelmesi için, yazın soğuk, kışın sıcak odalarımızda oturmamız, taptaze dolaplarımız daki meyve ve sebzeleri tüketmemiz, şofbenlerimizin, çamaşır bulaşık makinalarımız la oturduğumuz yerde temizlik yapa bilmemiz yada en önemlisi yattığımız yerde sosyal medyayı kullanarak hayatları hakkında en ufak bir şey bilmediğimiz Tedaşcılar hakkında atıp tutmak için . Onlar canla başla hayatları pahasına, kar, soğuk, sıcak, gece, gündüz, bayram, kandil, yılbaşı, demeden çalışan İsimsiz Kahramanlar, ben önlerinde Saygıyla Eğiliyorum…

Cenk ÖZEN

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL