Genel Köşe Yazıları

Bu memleket bizim…

Cenk Özen Yazdı

Bu memleket bizim…

Urla’yı İzmir’in Mezarlığı haline getirdiniz. Eyvallah, fakat İzmir’in çöplüğü haline getiremeyeceksiniz!

Başkanlarınız, meclis üyeleriniz, çevrecileriniz, hukukcularınız, muhtarlarınız, sizden bile olsa. Ağızlarına bir kaşık bal anlamında, çocuklarını belediyeye işe bile alsanız ya da söz vermelere şimdiden bile başlasanız. Bu toplum, millet için değil kendi şahsi menfaatleriniz için siyaset yapıyor bile olsanız. Size bu çöplüğü yaptırmayacak birileri olacak.

Urla’dan çok şey aldınız!  Urla’yı İzmir’in Mezarlığı yaptınız! Urla Yerel Hizmetler Binasını aldınız!  Özbek’te değeri şu an paha biçilemeyen yaklaşık 90 dönüm (komik bir rakamla İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen Urla Belediyesi arazisi) arazi üstüne kondunuz!

Anladığımız, basına sızan kadarıyla;Kurulması düşünülen ve gerekli yazışmaları yapılan, İYTE yerleşkesi ve Uzunkuyu sınırları içinde kalan  kullanılmayan taş ocağı alanlarının Çöp Bertaraf Tesisi yapılması Urla Kaymakam ve Belediye Başkanı V. Murtaza Dayanç ve İYTE Rektörü Prof.Dr.Yusuf Baran tarafından “Ret” edilmiş.

Demişler ki!  Bizim canım Urlamızı çöplük yapamazsınız!  Biz buna izin vermeyiz! Doğamızı, havamızı bozamazsınız.

Şimdilik…

Peki yerel seçimlerden sonra, ne olacak?

Hayır demezseniz, Tepki göstermezseniz, Direnmezseniz. Yarın; Önce 1 dönüm derler, sonra 100 dönüm, daha sonra 1000 dönüm olur.

Şimdi, önümüzdeki yerel seçimlerde, size esneyecek, dediklerinizi yapacak, ses çıkarmayacak, isteklerinize “tamam efendim” diyecek, insanları düzenlemekle mi zaman harcıyorsunuz?

Hayırdır! Uzunkuyu muhtarı ve diğer muhtarlar sesiniz niye çıkmıyor?

Köylüler biliyor mu, başına gelebilecekleri?

Bu memleket bizim…

Kimi para peşinde, kimi mevki, şan, şöhret peşinde koşarken, biz bir kuruş menfaat beklemeden, daha çok cebimizden vererek, siyaseti kullanan, kendine çıkar sağlayan, menfaatçi insanlarla düşman oluyoruz. Bazı yandaş zatların fake hesaplarından aşağılamalara, hakaretlere onur kırıcı laflara maruz kalıyoruz. Ne için? Memleketimiz için…Urlamız için mücadele veriyoruz! Dişe diş, kana kan…

Biri çıksın! İzmir’in menfaati için Urla’yı peşkeş çekmem, Ali ya da Rıza ya da Ahmet istediği diye memleketimi, dağında tepesinde ot bile bitmeyen değersiz toprakları vermem, planları değiştirmem, imara açmam, doğal güzelliklerini bozmam. Urla’yı çöp merkezi yaptırtmam! desin. Var mı diyen? Zamanı gelince İzmir Büyükşehir Başkanı kim olursa olsun. Urla’nın menfaati için “Hayır” senin dediğin olmayacak benim dediğim olacak diyebilecek delikanlılar, hanımefendiler var mı? Varsa ben de onlarla varım hem de sonuna kadar!!!

Bu işler nasıl olur?

Önce basına sızdırırlar? Halkın, milletin tepkisini ölçmek için. Bakarlar millet memnun, birlik, dayanışma yok, yavaş yavaş planlar uygulanmaya başlar. Ondan sonra dönüşü olmayan sonuçlara katlanmak zorunda kalırsınız.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL