Genel Köşe Yazıları Siyaset

Ben de gündeme uydum

Yazan Cenk Özen

Ben de gündeme uydum

Ben de gündeme uydum
Yerel seçimlerin yaklaştığı şu günlerde, Urla Belediye Başkanı kim olacak? Sorusu sorulmaya başladı.
Bu soruyu bende, kendime sordum.
Uzun uzun düşündüm.
Urla Belediye Başkanı kim olacak? Sorusunun muhatabını tüm siyasi partiler içinden değerlendirdim.
Sonuç olarak; Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı kim olacaksa, Urla Belediye Başkanı’da o olacak! Kanısına vardım.
Şimdi bana diğer parti temsilcileri kızacak…
Biz de varız!
Yok arkadaş yok, boşuna heyecanlanıp paranızı savurmayın ve kimseyi kandırmayın.
Yoksunuz yok. Hemde hiç yok.
Sokakta, caddede, okulda, hastanede, cenazede, düğünde hiç yoksunuz…
Cumhuriyet Halk Partisinin yaptığı ve birbirine düştüğü delege seçimlerinde bile ortalıkta yoktunuz. Malum nedenlerden sonra görevden alınan Urla Belediye Başkanı İ. Burak Oğuz’dan sonra bile yoktunuz. O an size açılan siyasi boşluğu bile değerlendiremediniz.

Muhalefetin yokluğu ve son yıllarda gelen, nitelikli insan göçüyle beraber, adeta Urla CHP’nin kalesi haline geldi. İstesen de, istemesen de değişmeyen gerçek bu!

Buraya kadar her şey ortadayken asıl ilginç olanı Urla’da muhalefet konumunda olan partilerin hiçbirinde bir hareketlilik yok. Sanki herkes konumuna razı gibi. Yarış başlamadan herkes sonucu maalesef kabullenmiş.

Biz gelelim, Urla’da siyasete yön veren, iç çekilerek bakılan Cumhuriyet Halk Partisi ve adaylarına;

Malum nedenlerden dolayı görevinden alınan Urla Belediye Başkanı İ.Burak Oğuz’dan sonra ilçede yaşayanları bırakın ülkedeki tüm gözler Urla’da desek yeridir.

CHP’nin ilçedeki adaylarına bakacak olursak en dikkat çekici başkan adayı Bahri Yalaz, Partiyi uzun yıllar omuzlarında taşıyan Yalaz, büyük, küçük demeden tüm insanlara dokunmuş, gerçekten sevilen saygı duyulan biri. Delege seçimlerinde bile karşı listedeki tüm partililerin saygı duyduğu partinin ağabeyi her şeyi.

Belediye başkanı apoletlerini omuzunda taşıyan Sibel Uyar’ında şansı oldukça yüksek.

Üst düzey genel kültürü ile tanımaktan şeref duyduğum PTT Müdürü Mehmet Ali Fırat başka bir aday.

Başka kimler var; Sn Bülent Onat arkadaşım, arasıra düşüncelerimiz aynı paralellikte olmasa da saygılı, kibar ve donanımlı olması CHP’nin parti içi eğitiminde öğretmenlik görevi yürütmesi ile öne çıkıyor.

Av.Şebnem Özdemir tam bir hanımefendi, bir belediye başkanında olması gereken tüm özellikler mevcut.

Halkın daima içinde, kendi deyimi ile içinizden biri Kemal Ay,

Urla Gençlik Spor Basketbol Kulübü eski Başantrenör ve ülkenin çeşitli kadın basketbol takımlarında çalışmış Hakan Yiğit Hocamızı da belediye başkan aday listemize ekleyelim.

Ve diğerleri; listede adı reklam olsun diye yazılan bırakın belediye başkanlığını, meclis üyeliği bile torpille olabilecek hayalperestler diyelim.

Gelelim CHP’de görev insanı dediğim, Urla halkının ismini duyunca hayır diyemeyeceği siyasetçilere ; İzmir Eski Milletvekilleri Tacettin Bayır, Zeynep Altıok, Musa Çam.Urla’yı hiç yalnız bırakmayan ve ilçe sakinleri ile yakından ilgilenen bu üçlüden birisi aday çıkarsa şaşırmayın derim.

Ve sürpriz bir aday yazacağım, kimsenin aklında olmayan, parti içi alınan karara rağmen, bir ayrıcalık yapılabilecek kişi; Av. Pelin Karasakal…

Urla için çok önemli biri, düşünceleri takdir edilen, konuşmaktan haz duyduğum, Urla’ya çok güzellikler katabilecek donanımda olan Av.Yusuf Baratalı.

Köylülerin çok sevdiği, Veteriner Hekim Bülent İlhan…

Bu ismini yazdıklarım Urla Belediye Başkanı olabilecek  potansiyele sahip, çarşı pazarda konuşulan adaylar. İlerleyen günlerde durumun nasıl sonuçlanacağını da hep beraber göreceğiz. Şimdilik kalın sağlıcakla…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL