TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 221.052
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.294
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 51
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.093
Genel Köşe Yazıları

ATATÜRK

Bayram Anu Yazdı…

ATATÜRK

Laik Demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, sadece Türk milletinin değil tüm dünyanın sevgisini ve saygısını kazanmış devrimci bir liderdir. Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye ve Dünya tarihinin seyrini değiştirerek yüzyıla damga vurmuştur…

O ‘ nu anlamayan yersiz / izansız mana yüklemeye çalışanlara bir pencere
açmak adına ;
Dünyanın dört bir köşesinden liderlerin ve basının Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili düşünce / sözleri…
● AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ
“Atatürk bu yüzyılın büyük insanlarından birinin tarihi başarılarını, Türk halkına ilham veren liderliğini, modern dünyanın ileri görüşlü anlayışını ve bir askeri lider olarak kudret ve yüksek cesaretini hatırlatmaktadır. Çöküntü halinde bulunan bir imparatorluktan özgür Türkiye’nin doğması, yeni Türkiye’nin özgürlük ve bağımsızlığını şerefli bir şekilde ilan etmesi ve o zamandan beri koruması, Atatürk’ün başarısıdır .
John F. KENNEDY (A.B.D Başkanı )
● ALMANYA
“Istırap çeken dünyada barış ve esenliği yeniden kurmak ve insanlığın yalnız maddi değil, manevi gelişmesini sağlamak isteyenler Atatürk’ün iman verici ve yön göstericiliğinden örnek ve kuvvet alsınlar.” Profesör Herbert Melzig (tarihçi)
● FRANSA
“Akıllı ve barışçı yöntemlerle gerçekleştirdiği eseri halkların tarihinde izlerini bırakacaktır.”
Albert LEBRUN, (C.Başkanı)
Mustafa Kemal, yüce bir eser ortaya koymuştur. Atatürk’ün parlak başarısı bütün sömürgeler için bir örnek olmuştur.”
Maurice BAUMANT (Profesör)
● İNGİLTERE
“Savaş Türkiye’yi kurtaran, Savaştan sonra da Türk Milletini yeniden dirilten Atatürk’ün ölümü, yalnız yurdu için değil, Avrupa için de büyük kayıptır. Her sınıf halkın O’nun ardından döktükleri içten gözyaşları bu büyük kahraman ve modern Türkiye’nin Ata’sına değer bir görünümden başka bir şey değildir.”
Winston CHURCHILL (Başbakan)
● AFGANİSTAN
“O büyük insan yalnız Türkiye için değil, bütün doğu milletleri için de en büyük önderdi.”
Emanullah HAN
(Afgan Kralı)
● ÇİN
“Mustafa Kemal yeni Türkiye’nin kalbidir. Eski, yıpranmış bir toplumdan yepyeni, güçlü bir millet yaratmış, eşsiz kişiliğiyle kendini herkese saydırmış, enerjisiyle herkesi kendine inandırmıştır.”
Ma Shao-Cheng (Yazar)
● HİNDİSTAN
Türkiye’yi modernleştirme yolunda Kemal Atatürk’ün giriştiği genel çabayı büyük bir takdirle karşıladım. O, doğuda modern cağın yapıcılarından biridir. O’nun en büyük hayranları arasında bulunmakta devam ediyorum.
Jawaharlal Nehru
(Hindistan Başbakanı)
● İRAN
“Atatürk yalnız kahraman milletinin büyük bir Şef’i olmakla kalmamıştır. O, aynı zamanda insanlığın da en büyük evladı olmuştur.”
Iran Gazetesi
● JAPONYA
“Şaşırtıcı ve çekici bir kişi. Asker olarak büyük, fakat devlet adamı olarak daha büyük.” Japon Times
● RUSYA
“Şöhreti bütün cihana yayılmış olan tecrübeli başkanın yönetimi herkesin sevgi ve saygısını çeken büyük Türk Milleti’nin milli bağımsızlığını devamlı bir başarı ile kuvvetlendirmiş ve yeni milli yapısını yaratmıştır.”(Başkan)
● YUNANİSTAN
“Çok, pek çok devrimler görüldü. Fakat hiçbiri Atatürk’ün cesaret ettiği ve muvaffak olduğu şeyi yapamadı.”
Messager Di Athens

Sadece Türkiye’de değil
Dünya ölçeğinde büyük saygı duyulan ,kişiliğiyle herkese örnek olan lider Mustafa Kemal Atatürk bizler için daima yolumuzu aydınlatan ışık , düşünceleriyle geleceğimizi şekillendiren değişmez tek devrimci olacaktır …

Dipçe ,
Bütün dünya da sevgi / saygı duyulan , kurduğu ülkede özgür ve eşit yaşam hakkı tanınmasına sebep olan değişmez liderin ATATÜRK olduğu unutulmaması dileğiyle !

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL