Genel Son Dakika Video Galeri Yaşam

Zidan 6 m derinlikteki kuyuda bulundu

Haber Cenk Özen

Zidan 6 m derinlikteki kuyuda bulundu

Kaybolan av köpeği zidan iki gün arama sonunda bulundu

 

İzmir’in Urla ilçesi Kuşcular Mahallesi ormanlık alanda kaybolan av köpeği Zidan iki gün aramalar sonucu yaklaşık 6 m derinlikteki kuyunun dibinde buldu.

 

Urla’da bulunan avcılar kulübüne üye, kuş avcılığı sporu tutkunu Yusuf Ü., 19/12/2021 tarihinde Kuşcular Mahallesi ormanlık alanda av yaparken iki köpeğinden birini kaybetti. O gün tüm aramalara rağmen köpeğini bulamayan Yusuf Ü., ertesi gün de köpeğin kaybolduğu alanda arama tarama faaliyeti yaptı. Uzun uğraşlar sonucu bölgedeki vatandaşın yardımı ile köpeğin kayıp olduğu alanda yapılan aramalar sonunda köpek yaklaşık 6 metre derinlikteki içi boş kuyunun dibinde sağ halde bulundu. Uzun uğraşlar sonucu başarılı bir operasyonla kuyudan sağ olarak çıkarılan av köpeği ve sahibi  Yusuf Ü.’nün sevinci görülmeye değerdi.

 

Kuyunun etrafının ve üstünün cılız ağaç dalları ve otlarlarla çevrili olması kuyuyu tabiat sanki kamufule etmiş dedirtti. Kuyunun bu durumu ise ormanlarda doğa sporları yapan vatandaşların daha dikkatli olmaları gerektiğini gözler önüne serdi.

 

Köpeğin bulunma anında Yusuf Ü.; “Evet arkadaşlar iki gündür köpek arıyoruz en sonunda köpeği bulduk. Tayan abi geldi sağolsun almaya, görseniz inanmazsınız işte burası kuyu” kuyunun içini el feneri ile aydınlatan Yusuf Ü. köpeğini kuyunun dibinde görünce “Sesi biraz titreyerek aslan oğlum benim biraz sabret” dedi.

 

Köpeğine kavuşan Av Sporcusu Yusuf Ü. sosyal medyadaki paylaşımı; “Zidan 2gün kuyuda kaldı, sanki 20 yıl hapis yattı zaptedebilene fermasına koşabilene helal olsun.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL