Genel

Zafer Bayramı Coşkusu Çeşmenin Her Sokağına Taşındı

ÇEŞME’DE, SABAH SAATLERİNDE, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI NEDENİYLE CUMHURİYET MEYDANI’NDA DÜZENLENEN RESMİ TÖRENİN SONA ERMESİNİN ARDINDAN, ÇEŞME BELEDİYE BAŞKANI EKREM ORAN, EŞİ NURİŞ ORAN VE BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ İLE BİRLİKTE, ÜSTÜ AÇIK OTOBÜSLE ÇEŞME’NİN MAHALLELERİNİ DOLAŞARAK, VATANDAŞLARIN ZAFER BAYRAMI’NI KUTLADI.

Zafer Bayramı Coşkusu Çeşmenin Her Sokağına Taşındı

Çeşme’de, sabah saatlerinde, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen resmi törenin sona ermesinin ardından, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, eşi Nuriş Oran ve Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte, üstü açık otobüsle Çeşme’nin mahallelerini dolaşarak, vatandaşların Zafer Bayramı’nı kutladı.

Pandemi önlemleri çerçevesinde bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları etkinliklerinde kısıtlama uygulanması üzerine, Çeşme’de sabah saatlerinde gerçekleştirilen resmi törenin ardından Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, eşi Nuriş Oran ve Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte, özel olarak hazırlanan üstü açık otobüsle, marşlar eşliğinde, Çeşme’nin bütün mahallelerini dolaşarak vatandaşların Zafer Bayramlarını kutladı.

Vatandaşlar konvoyun oluşturduğu coşkuya ortak oldular

Zafer Bayramı nedeniyle özel olarak hazırlanan konvoyun mahalleleri dolaşması sırasında marşları duyan vatandaşlar evlerinin pencerelerinde, balkonlarında ve sokaklarda, ellerinde Türk Bayrakları ile Zafer Bayramı’nın 98. yılının coşkusunu yaşadılar. Plajlardaki vatandaşlar da el sallayarak konvoyun oluşturduğu coşkuya ortak oldular. Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran da eşi Nuriş Oran ile birlikte vatandaşların 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.

“Çeşme tek yürek oldu”

Akşam saatlerine kadar süren Zafer Bayramı turunun ardından sosyal medya sayfasında kısa bir açıklama yapan Belediye Başkanı Oran, Çeşme’nin tek yürek olduğunu vurgulayarak, “30 Ağustos Zafer Bayramımızın 98. yıl dönümü coşkusunu, bağımsızlık aşkımızı, birlik ve beraberlik inancımızı pencerelerimizden, balkonlarımızdan tüm dünyaya bir kez daha haykırdık. Cumhuriyet konvoyumuzla Çeşme’nin tüm sokaklarını gezerek, vatandaşlarımızın bayramını kutladık. Şehitlerimizin ruhu şad olsun. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL