Genel

Yönetmen Deniz Tortum, Altın Portakal ödülü ile Urla’yı gururlandırdı

Antalya’da dün gece gerçekleşen ‘Altın Portakal Sinema Ödülleri’nde Belgesel dalında ödüle layık görülen hemşehrimiz Deniz Tortum, Urla’yı gururlandırdı

Yönetmen Deniz Tortum, Altın Portakal ödülü ile Urla’yı gururlandırdı

Yönetmen Deniz Tortum, Altın Portakal ödülü ile Urla’yı gururlandırdı

Antalya’da dün gece gerçekleşen ‘Altın Portakal Sinema Ödülleri’nde Belgesel dalında ödüle layık görülen hemşehrimiz Deniz Tortum, Urla’yı gururlandırdı.

Kış aylarında New York’ta yaz aylarında ise Özbek mahallesindeki evinde yaşayan Deniz Tortum’un yönettiği ‘Maddenin Evreleri’ isimli belgesel, Antalya Altın Portakal Sinema Ödülleri jürisi tarafından birinciliğe layık görüldü.
Urla’nın başarılı iş insanı ve siyaset arenasının da önemli bir mihenk taşı olan Murat Gül’ün yakın arkadaşı Deniz Tortum’un büyük başarısı, başta Özbek mahallesi yaşayanları olmak üzere ilçede sevinçle karşılandı.

Çalışmaları Venedik Film Festivali, SxSW, Sheffield Doc / Fest, True / False ve Dokufest dahil olmak üzere uluslararası pek çok alanda gösterilen Deniz Tortum’un son filmi Maddenin Evreleri’nin prömiyeri Rotterdam Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleşti.
Deniz Tortum, 12 Eylül 1989, İstanbul doğumlu. New York eyaletinin Tivoli kasabasında yaşıyor ve Bard College’da sinema eğitimi görüyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL