TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 204.637
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 11.472
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 236
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 38.814
Genel

Yasağa Rağmen Avlandılar, Ekiplerden Kaçamadılar

YASAĞA RAĞMEN AVLANDILAR, EKİPLERDEN KAÇAMADILAR

Yasağa Rağmen Avlandılar, Ekiplerden Kaçamadılar

Aydın’ın Germencik ilçesinde yasak avlandıkları tespit edilen 2 kişi yakalandı.Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi ekipleri tarafından suçüstü yakalanan iki kişiye 4 bin 130 TL idari para cwezası uygulanırken, şahıslar hakkında da yasal işlem başlatıldı.

Ülke genelinde kara avcılığı sezonunun kapanmasının ardından Aydın Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü Av Koruma ve Kontrol ekipleri denetimlerine devam ediyor. Gerçekleştirilen denetimler kapsamında Germencik’te gece 01.00 sularında kaçak avlanma yaptığı tespit edilen 2 kişi yakalandı. Yapılan arama neticesinde yakalanan şahısların üzerinden 1 adet otomatik yivsiz av tüfeği ile 1 adet avlanılmış halde yaban tavşanı ele geçirildi. Şahıslar hakkında gerekli idari işlemleri yapan ekipler, yaban hayatında meydana gelen tahribat nedeniyle 2 kişiye toplam 4 bin 130 TL. idari para cezası uyguladı.

“Denetimler devam ediyor”

Konu ile ilgili Aydın Valiliği tarafından yapılan açıklamada “Ülkemizde kara avcılığı faaliyetlerinin planlı, kontrollü ve sürdürülebilir olması amacıyla, 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu ve Merkez Av Komisyonu Kararları kapsamında belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde, tespit edilmiş avlaklarda, bilimsel çalışmalarla belirlenen kotalar dahilinde avcılık faaliyetlerine izin verilmektedir. Aydın Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğümüz Av Koruma ve Kontrol ekipleri 7 gün 24 saat esası ile av ve yaban hayatının sürdürülebilirliği amacıyla görev yapmaktadır. İlimizde, 2019-2020 Av Döneminde kara avcılığı faaliyetleri 1 Mart 2020 tarihinde sona ermiştir” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlkeli Tarafsız Dürüst Habercilik Anlayışı
Firmamıza ait olan www.urlacantvradyo.com’un yayınlarında, hukuka, yasaya, telif haklarınıza ve kişilik haklarınıza saygılı bir biçimde yayın yapmayı amaç edinmiş olup, 5651 sayılı yasa gereği “içerik sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. Bu sebepten yayın organları tarafından yayınlanan haberleri okurlarımıza aktarmaya çalışmakta olduğumuzdan hukuka aykırı görülen içerikleri kontrol etme yükümlülüğümüz yoktur. Sitemiz “uyar ve kaldır” prensibi ile işlem yaptığından, herhangi bir haber ile kişiliğinize, şirketinize, telif haklarınıza, eserlerinize veya yasal haklarınızın çiğnendiğini düşünen hak sahipleri urlacantvradyo@gmail.com üzerinden bize ulaşabilirler. Talep ve şikayetler avukatımız tarafından incelenecek ve ihlal olması durumunda gerekli içerikler kaldırılacaktır. Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur... Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL