BELEDİYELER Genel Siyaset

Yalan dolandan uzak sadece gerçekler

Cenk Özen yazdı

Yalan dolandan uzak sadece gerçekler
Yalan dolandan uzak sadece gerçekler

Bir takım çevrelerin üretici kadınların satış yaptığı Kayyum tarafından kapatılan eski tamirhane binası yeniden üreticilere açtık diye dillendirmesi ve dönemin kaymakam ve belediye başkan vekilini kasıtlı olarak zan altında bırakarak buradan kendilerine prim sağlama peşine düşmeleri ve konuyu kasıtlı olarak başka yönlere çekmek istemeleri üzerine önceki Urla Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Murtaza Dayanç sessizliğini bozdu.

 

Urla Can Tv Radyo Haber sitesinin imtiyaz sahibi Cenk Özen’in kendi sosyal medya paylaşımı; “Kayyum kadar taş düşsün kafanıza! Acaba Urla’ya kayyum neden gelmişti? Gelmeyi kendileri mi çok istidi? Kayyum gelmesine zemin hazırlayanlar, görevden alınan belediye başkanı ile bal badem olanlar, yedikleri içtikleri ayrı gitmeyenler, rakı masalarında çatalları ile meze kapma yarışı yaparken Urla’yı yönetme planı yapanlar, başarılı olması için ter dökenlerin gram suçu yok. Kayyum üretici pazarını kapatmış, bak sen şu işe…

 

Paylaşımının altına Dayanç tarafından açıklama gibi yorum geldi. Yorumda yıkılması gereken belediye binasından, üretici kadınlar için hayata geçirilen projelere kadar birçok konuya açıklamalar getirildi. Dayanç; “Cenk Bey, eski tamirhane binasından bahsediliyorsa; bilinsin ki 6 Şubat depreminden sonra İzmir’de tüm kamu binalarına deprem dayanıklılık testi yaptırılması şartı getirildi. Urla Belediyesinin betonarme binası testten geçemedi ve yıkılması gerektiği raporlandı. Hiçbir yönetici yüzlerce personelin çalıstığı, yüzlerce vatandaşın girip çıktığı bu binanın yıkım kararına kayıtsız kalamaz, ne hukuki olarak ne de vicdani olarak…Nitekim biz de acil kiralık yer arasak da fahiş kira bedelleri ve fiziki koşulların uygun olmaması nedeni ile kendi mülkümüze yöneldik, yani tamirhane binasının iç düzenlemesi ivedi şekilde yapılarak teknik müdürlükleri oraya taşımayı planladık, bunda belediyenin tüm bürakratları hemfikirdir, sonuçta gerekli fonksiyonlandırma yapılarak tamirhane binasına taşınma işi son aşamaya gelmişti, ben ayrıldığım dönemde sadece iklimlendirme işi kalmıştı…Her Cumartesi burada kurulan üretici pazarının yukarıda izah edilen mücbir sebepten ötürü artık başka yerde kurulması gerektiği hususu kendilerine de defaatle iletilmiş, bu konuda üreticileri de mağdur etmeyecek bir formül üzerinde çalışma teklifinde bulunulmuş ancak konu farklı amaçlarla farklı noktalara çekilmiştir, buna rağmen kamu menfaati neyi gerektiriyorsa o yapıldı… Asla popilist söylem ve eylemlerle hareket edilmedi.

Üretici pazarı kurulsun diye deprem riski en üst seviyede olan mevcut belediye binasında hizmet vermeye devam etmek ne kadar doğrudur kamu vicdanına kalmış…

Kayyum dediğiniz Kaymakam neden üretici pazarını kapatsın? Tam tersi ilçede bu tarz sosyo ekonomik faaliyetleri daha da desteklemek adına Uzunkuyu eski metruk ORKÖY binası yıkılarak bölgede örnek olacak KÖYLÜ ÜRETİCİ PAZARI kurulmuş faaliyete geçmesi kalmış, Zeytinalan sahilinde işgallerden arındırılan bölgeye kadın üreticilerin ürünlerini satabilmeleri için pazar yeri kurulmuş, Çeşmealtı sahilde yine işgallerden temizlenen bir noktaya kadın üreticilerimiz için güzel bir pazar yeri kurulmuş, Balıklıova’da yine aynı şekilde kadın üreticiler için kolaylıklar sağlanmış, Gülbahçe’de her türlü imkan sağlanarak iyileştirmelerde bulunulmuş, Urla Merkez’de Sanat Sokağı’nda ilkel şartlarda dükkanların önünde tezgah açarak sanatlarını icra etmeye çalışan ve Urla’mıza değer katan sanatçılarımız için Demirciler sokak sağlıklaştırma işi yapılarak bir sanat aksı oluşturulmuş, kendilerine ahşap işlikler tahsis edilmiş vb… daha nice desteklerde bulunulmuştur. Tüm bunlar açık şekilde halk namına yapılan işlerdir. Tesadüfen paylaşımı gördüğüm ve hiç hak etmediğimiz, tam tersine çok önem verdiğimiz bir konuda yanlış anlaşılmalara yol açmasın diye bu yorumu yapma gereği duydum.” Dedi.

 

Cenk Özen’den dönemin kaymakamı Dayanç’a cevap: “Menfaatinden, ben bilincinden uzak biz diyebilen tüm Uralılar sizinle efendim, Urla’ya yaptığınız emekleri görmemek için kör olmak lazım ya da kötü niyetli, Urla sizin gibi çalışkan, dürüst bir devlet adamını tanımış oldu. Allah sizden razı olsun! Biz sizi içimizden biri bir hemşehrimiz olarak görüyoruz. Urla’nın kapısıda hemşehrilerinizin gönül kapısıda size sonsuza kadar açık. Bulundukları mevki makam halk için değil menfaatleri için günlerce kapınızda bekleyen şark kurnazlarının ayaklarına basınca, böyle milleti yalanlarıyla kandırma peşinde koşuyorlar ama biz kanmayız efendim. Açıklamalarınız için de teşekkür ederiz.” Dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL