TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 217.276
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 11.937
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 203
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 10.125
Genel Gündem

Vali Ayyıldız, 106 Yaşındaki Fadime Ninenin Anneler Gününü Kutladı

İZMİR VALİSİ EROL AYYILDIZ, KARABAĞLAR İLÇESİNDE YAŞAYAN 106 YAŞINDAKİ FADİME ÖZTÜRK’ÜN ANNELER GÜNÜ’NÜ KUTLADI.

Vali Ayyıldız, 106 Yaşındaki Fadime Ninenin Anneler Gününü Kutladı

İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Karabağlar ilçesinde yaşayan 106 yaşındaki Fadime Öztürk’ü ziyaret ederek Anneler Günü’nü kutladı. Vali Ayyıldız, İçişleri Bakanlığı tarafından 100 yaş üzerindeki anneler adına Sakarya’da oluşturulan ormanda kendisi adına dikilen fidanın sertifikasını da yaşlı kadına takdim etti.

İzmir’in Karabağlar ilçesine bağlı Limontepe Mahallesi’nde yaşayan ve nüfus kayıtlarına göre 106 yaşında olan Fadime Öztürk, Anneler Günü’nde İzmir Valisi Erol Ayyıldız tarafından ziyaret edildi. İçişleri Bakanlığının Anneler Günü’ne özel oluşturduğu proje kapsamında İzmir’de ziyaret edilecek 229 asırlık anne ile birlikte Fadime Öztürk’e Vali Ayyıldız tarafından fidan sertifikası, çiçek ve çeşitli hediyeler takdim edildi. İçişleri Bakanlığının Anneler Günü vesilesiyle oluşturduğu proje kapsamında yine tüm Türkiye’de 100 yaş üstü anneler için Sakarya’da “Cennet Anneleri” adlı hatıra ormanına her anne için fidan dikildi. Fadime Öztürk adına dikilen fidanın sertifikasını da Vali Ayyıldız, takdim etti.

“Annenin kutsallığı her şeyin üstündedir”

Ziyaretle ilgili açıklama yapan Vali Ayyıldız, “Ömürleriyle asırlık çınar olan yüce gönüllü annelerimizin topluma ve millete katkılarından dolayı devletimiz, milletimiz ve şahsım adına şükranlarımı iletiyorum. Anne olmazsa millet, insanlık, dünyanın kaderi ve hayatı olmaz. Annenin kutsallığı her şeyin üstündedir. Anne dünya demektir, yaşayan büyük bir çınardı, varlıktır. Hayatımızın her safhasında annelerimiz bizler için berekettir, duadır ve ilk öğretmenimizdir. Bu vesileyle başta şehit annelerimiz olmak üzere, ömürlerini ailelerine vakfeden, her daim hürmetlerin en büyüğünü hak eden annelerimizin Anneler Günü’nü en içten duygularımla kutluyor, ebediyete irtihal etmiş tüm anneleri rahmet ve minnetle yad ediyorum” dedi.

7 çocuk ve 17 torun sahibi 106 yaşındaki Fadime Öztürk, Vali Ayyıldız’a, kendisini bu özel günde hatırlayan devlet yetkililerine ve çocuklarına teşekkür etti. Ziyaret dolayısıyla çok mutlu olduğunu belirten Öztürk, Vali Ayyıldız ve yetkililere hayır duası etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlkeli Tarafsız Dürüst Habercilik Anlayışı
Firmamıza ait olan www.urlacantvradyo.com’un yayınlarında, hukuka, yasaya, telif haklarınıza ve kişilik haklarınıza saygılı bir biçimde yayın yapmayı amaç edinmiş olup, 5651 sayılı yasa gereği “içerik sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. Bu sebepten yayın organları tarafından yayınlanan haberleri okurlarımıza aktarmaya çalışmakta olduğumuzdan hukuka aykırı görülen içerikleri kontrol etme yükümlülüğümüz yoktur. Sitemiz “uyar ve kaldır” prensibi ile işlem yaptığından, herhangi bir haber ile kişiliğinize, şirketinize, telif haklarınıza, eserlerinize veya yasal haklarınızın çiğnendiğini düşünen hak sahipleri urlacantvradyo@gmail.com üzerinden bize ulaşabilirler. Talep ve şikayetler avukatımız tarafından incelenecek ve ihlal olması durumunda gerekli içerikler kaldırılacaktır. Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur... Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL