Genel Siyaset

Urla’yı birlikte yönetmeye talibim

Haber Cenk Özen

Urla’yı birlikte yönetmeye talibim

Urla’yı beraber yöneteceğiz

Ticaretin üstadı Ekrem Tok, CHP’den Urla Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı ve dosyasını CHP Urla İlçe Başkanlığı’na teslim etti.

Ticaret hayatı başarılarla dolu Keçi çobanlığından, milyon dolarlık şirketlerin patronluğuna kadar uzanan başarı hikayesinin gerçek kahramanı Ekrem Tok,  bir o kadarda mutavazi, yardımsever, ahlaklı ve Atatürk ilke ve inkilaplarina adanmış bir ömür!

Başkan Aday Adayı Tok; Yetki verilirse, uzun zamandır yaşadığım, cok sevdiğim Urla ve Urlalı hemşehrilerime hizmete hazırım dedi.

Ekrem Tok Kimdir?

05.05.1960 Bademli -BOZKIR-Konya’da doğdu. Sırasıyla, Esrefoğlu ilkokulu ve Ortaokulu Beyşehir’de, Liseyi, Yavuz Selim lisesi Antalya’da bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İ.İ. B Fakültesinden mezun oldu. Evli ve bir kız, bir erkek iki çocuk babasıdır. 1984 Yılından beri İzmir’de yaşayan Başkan Aday Adayı Tok, 8 yıldır Urla Kalabak’ta yaşamaktadır. Başarılarla dolu meslek hayatı olan Urla Belediye Başkan Aday Adayı Tok’un Mesleki Diplomaları; Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi (Independet auditor’s) Güncel İş deneyimi, Petrokimya sektöründe yıllık cirosu 30 mio dolar olan şirketin sahibi ve yöneticisi olarak 2-14 bin ton ithalat, 1500 tona yakın transit ticaret yapmaktadır.

Babası çiftçilik ve hayvancılık yapan Başkan Aday Adayı Tok’un çocukluk yılları tarla ve hayvancılık işleriyle geçti. 1500 elma ağacı yetiştirdi. Karasabandan, traktöre kadar tarlada her işi yaptı. 2010 yılına kadar yaş sebze toptancılığı yaptı.

Ayrıca; 8 yıl Turizm sektöründe de yöneticilik yapan Tok, Dünyanın 54 ülkesini gezme şansına sahip oldu.
Sanayi ve Ticaret açısından; Yaptığı yöneticilikler, eğitimi gereği Dünya ve Türkiye ekonomisini, döviz piyasasını anbean takip ediyor. Yönetimindeki işletmeler, Türkiye’nin en gözde olan kuruluşlarındandır.

Ticaret uluslararası para birimleri ile yapıldığından döviz piyasaları, ticari fayda, maliyet üzerine kuruludur. Bu analizleri Urla’ nın coğrafi konumu nedeniyle sanayi ve ticari işletmeler yönünden verilecek kararlarda içsel ve dışsal faydanın ve maliyetlerinin hesabı iyi yapılmalıdır.

Urla Belediye Başkan Aday Adayı Tok kendini; İş İnsanı ve iyi bir yönetici olarak tanımlıyor. Tok; İstanbul’da Dünya markası fabrikaların da dünya tedarikçiliğini yapan bir firmanın genel müdürlüğünü yaptım. (yıllık cirosu 800 mio Dolar), finansmanı kendim yönetirim. Bilançoları okur ve o bilançoyla ilgili karar veririm. Yöneticilik deneyimlerim: 1990 yılından 2018 yılına kadar yöneticilik, 15 yılı Uluslararası çalışan bir Rus şirketinin tepe yöneticiliği oldu. Son 5 yıldır İş insanı olarak kendi şirketimde ticaret yaşamıma devam etmekteyim.
8 yıldır Urla’da ikamet eden biri olarak bilgi birikimim ve tecrübemle Urla’ya hizmet etmek istiyorum.
Marka değeri yüksek olan Urla’nın öncelikli olarak rahat ve temiz bir kent olmasını hedeflemekteyim. Çevresi denizlerle çevrili Urla’mızın denizden ekonomik olarak daha fazla yararlanması planlarım arasındadır. Deniz ve denizdeki yatırımların arka planda desteklenmesi (Yatcılık, marina ve tekne konaklama trafiğinin arttırılması, balıkçıların desteklenmesi) kentimizin bugüne kadar elde ettiği tarımsal faaliyetlerin arttırılarak Urlalıları daha uygun daha sağlıklı meyve ve sebzeyle buluşturmak ve çiftçilerimizin desteklenmesi.
5 yıllık yapacağımız programlar Urla’da yaşayan kıymetli hemşehrilerimin onayına sunulacak. Ortak akılla aldığımız kararları hep beraber uygulayacağız. Yaptığımız planlar ayakları yere basan, bütçemizi zorlamayacak, yaratıcılığımız ile yeni iş kapılarını aralayan, hayalperestlikten uzak planlar dâhilinde hareket edilecektir. Bütçe, planlama her zaman öncelik olacaktır. Urla’mıza yaptığımız tüm yatırımlar Fayda/ Maliyet hesabı yapılmadan karar verilmeyecektir.
Urla için sloganımız “Birlikte Yönetelim” olacaktır. Urla’mıza hizmet felsefemiz olacaktır. Muhtarlarımız, STK Temsilcilerimiz tüm öneri ve istekleri meclisimize taşınacaktır. Urlalı vatandaşlarımın tarladan, çalıştığı mekandan, teknesinden, işyerinden, sandığa getirecek heyecan ve görevi hak edene vereceği inancıyla Urla’yı hep beraber yönetmeye adayım.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL