Urla’ya kadın eli değecek

Haber Merkezi

Urla’ya kadın eli değecek

URLA ÖZGÜR, URLA ÖZEL, URLA ÇOK GÜZEL OLACAK

Urla’nın ilk Kadın Belediye Başkanı Gıda Mühendisi Sibel Uyar bugün, sevenleri, partililer, vatandaşlarla beraber Urla Belediye Başkan Aday Adaylı dosyasını CHP İlçe Parti binasına gelerek İlçe Başkanı Av. Pelin Karasakal’a teslim etti.  Sibel Uyar gönüllüleri parti binasına sığmadı. Başkan Aday adayı Uyar, partinin balkonundan coşku kalabalığa günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

CHP Urla Belediye Başkan A. Adayı Sibel Uyar: “Urlalılar beş yıldır kırgın, beş yıldır üzgün, beş yıldır yalnız. Beş koca yılımız çalındı. Beş yıldır seçmenin iradesi yok sayıldı ama biz umudumuzu hiç kaybetmedik. Bugünü bekledik. Çünkü bizim için Urla; özgür Türkiye’nin gülen yüzü, Atatürkçülüğün kalesidir. Ben Urlalıyım. Urla’da doğdum, Urla’da öleceğim. Beş yıl Urla Belediye Başkanlığı yaptım.  Urla’nın tamamlanmayan, planladığımız ama hiç başlanmayan, projelendirdiğimiz ama ötelenen, bir an önce yapılması gereken yaşamsal işleri var. Turizmde, tarımda, gastronomide, kooperatifçilikte, altyapıda, sporda yaptığımız işlerin değeri şimdi anlaşılıyor.  CHP’li ve kadın bir belediye başkanı olarak, Türkiye’ye örnek bir kent yaratmaya çalışmaktan vaz geçmedim. Hiç yılmadım, hiç umutsuzluğa düşmedim.  Aradan geçen beş yılda da hiç boş durmadım, çalıştım.  Bir yandan akademik çalışmalarıma ağırlık verdim, bir yandan başladığımız ama ihmal edilen işleri; sivil toplum kuruluşlarımız, kadınlarımız ve gençlerimiz ile birlikte çalışarak, salgın döneminde kooperatiflerimizi diri tutarak, yapmaya devam ettik. Bizim örnek bir kent kurmak hayalimiz var.Hedefimiz; Atatürk’ün Türk milleti için tasarladığı yaşam biçimini Urla’da gerçekleştirmek, örnek bir Cumhuriyet kenti kurmak. Tarımda iyi örnek Urla. Turizmde iyi örnek Urla. Denizcilikte iyi örnek Urla. Belediyecilikte iyi örnek Urla Sağlıklı kentlere iyi örnek Urla. Özgür kentlere iyi örnek Urla. Eşit yurttaşlıkta iyi örnek Urla. Hakça paylaşmakta iyi örnek Urla. Kardeşçe yaşamakta iyi örnek Urla. Doğrudan demokraside iyi örnek Urla. Kent sakinleri mutlu, doğası temiz, kaynakları sürdürülebilir, Türkiye’ye örnek bir Urla yaratmak için hazırız. Seçim kampanyamız içerisinde projelerimizi tek tek açıklayacağız. Kaynağımız hazır. Gençler, kadınlar, gece gündüz üretenler, Atatürkçü aydınlar, Urla’ya aşıklar ve sosyal demokratlar hazır.Biz değişime inandık, akılla, bilimle değiştirmeye, her şeyi güzelleştirmeye adayız.” dedi.

Başkan Aday Adayı Sibel Uyarı bu önemli günde önceki dönem Konak Belediye Başkanı Av. Sema Pekdaş, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Konuşma sırasında, sevenlerini ile Sibel Uyar, duygusal anlar yaşadı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL