Genel Spor

Urla’nın tekvando da milli gururu

Bahri Karataş ( KHA)

Urla’nın tekvando da milli gururu

Urla’nın tekvando da milli gururu

Urla’ lı Selvi Dünya Şampiyonasına Konya’daki kampta hazırlanıyor!

Mustafa Kemal Atatürk’ün spor ve sporcular hakkında ” Spor, yalnız bedensel yeteneklerin üstünlüğü sayılmaz. Kavrayış ve ahlak da bu ise yardım eder.Zekâsı ve kavrayış az olan güçlü kişiler,zekası ve kavrayış yüksek düzeyde olan daha az güçlülerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlâklısını severim” sözü hafızalardan silinmiyor.

Urla’ da ailesi ile birlikte yaşayan 80.Yıl Gazi Ortaokulu mezunu Kıymet Selvi Özdağ, küçük yaşta başladığı tekvando sporunda, meyvesini almaya başladı. 14 yaşındaki Balçova Nevar- Salih İşgören Anadolu Lisesi 9′ uncu sınıf öğrencisi Kıymet Selvi Özdag, Atatürk’ ün sporcularla ilgili söylediği sözlerindeki gibi zeki, çevik ve ahlaklı bir sporcu.

Bugüne kadar Türkiye ve yurt dışında katıldığı müsabakalarda dereceler alan Kıymet Selvi Özdağ, 27- 31 Ağustos tarihinde Bosna Hersek’te düzenlenecek olan Yıldızlar Dünya Şampiyonası’na, Konya’daki milli takım kampında hazırlanıyor. +176′ da yarışan Selvi Özdağ, ” Bazen küçük hayaller büyük hayalleri doğururmuş derler ben de tam küçük hayallerin getirdiği büyük zaferlerdeyim. Taekwondoya karşı hissettiğim aşk sevgi tutku bağlılık Terimini bilmediğim onca duygu yoğunluğu sekiz yıldır yaptığım spor dalı. Son bir buçuk iki yılda hayatıma geleceğimi onca şey kattı.En büyüğü ise bir şeyleri tek başıma çabalayarak yapabilmeyi anlamam dı.Bir sürü ülkede bir sürü ilde müsabakalara girdim.ilk Türkiye Şampiyonası deneyinde ilk on sekiz’e girerek bir sonraki seçmeleri hak kazandım.Ama ilk 18’e girmem bir yandan da yeni bir spor kulübü yeni bir hoca ve beni aydınlatan büyüten bir sürü insan tanımama vesile oldu.Aslında ufak başarısızlıklar parlamama başarılarım ise yükselmemi sağladı. Katıldığım onca maçta birincilik, ikincilik veya üçüncülük alarak ülke mi ili mi kulübümü temsil ettim. Makedonya’da düzenlenmiş olan bir müsabakada ikincilik madalyası aldım. Tabi bu bir son değil tam tersi yeni birinciliklerin kapısıydı. Daha sonra İstanbul’da katıldığım başkanlık Kupası’nda İkinci olarak bir kez daha çok çalışmam gerektiğini anladım. Her geçen gün artan çalışma hırsım Beni iyi bir yere götürecekti ki düşüncelerim sezgilerim boş değildi. Daha sonrasında katıldığım Bosna-Hersek Şampiyonası’nda birinci olarak vatanımı yurdu mu temsil etmiş bulundum. Önümde onca çok müsabaka onca çok yenecek rakip ve gururlandırılacak insanlar vardı. En büyüğü en istediğimda başarmayı öğrenmekti. Eskiden İzmir’de birinci olmak için çabalardım .Benim için şuana göre küçük eskiye göre büyük hayallerin yerini Türkiye şampiyonluğu doldurmalıydı.Bursa’da düzenlenmiş olan Türkiye Şampiyonası’nda birinci olarak aynı zamanda milli takım seçmesinde de galibiyet göstererek milli takıma girdim.Şimdi beni Bosna-Hersek de düzenlenecek Dünya Şampiyonası bekliyor.En başta dediğim gibi küçük hayaller büyük umutlar büyük gerçekler demekmiş.Milli formamı üstüme giydiğim de bazı şeyleri başardığımı anlıyorum. Fakat Türkiye’yi Bosna-Hersek’de düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası’nda da ülkemi gururla temsil edeceğim”

Özdağ, kendisine en büyük desteği ailesi ve kulüp antrenörü Serkan Tok olduğunu değindi. Selvi Özdağ, son olarak ta,

” Allah’ın izni ile bu madalyaların arasına bir dünya şampiyonluğu daha gelir.Bir aylık milli takım kampı sonrası 28/30 Ağustos Dünya Şampiyona’sı bekle beni geliyorum” dedi.

Kıymet Selvi Özdağ’ ın bugüne kadar kazandığı başarılar.

İzmir’ de 3 birincilik,

Denizli (bölge) 3.lük

Uşak (analig) 1.lik

Sivas (ilk sekiz)

Makedonya’ da 2.lik

Bosna Hersek (European Multi Games) 1.lik

(İstanbul) Başkanlık Kupası ,

(Ankara) Turkish Open ,

(Bursa) Türkiye şampiyonası ve

(Bursa) Milli takım seçmesinde 2 birincilik aldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL