Genel Spor

Urla’nın altın değerleri takımlarını şampiyon yaptı!

Bahri Karataş ( KHA)

Urla’nın altın değerleri takımlarını şampiyon yaptı!

Urla’nın altın değerleri takımlarını şampiyon yaptı!

Çocuk yaşta el ele Urla Belediyesi Gençlik Spor Kulübü bayan Hentbol takımında spora başlayan Yağmur Toprak ve Esin Sağdıç, gittikleri takımları şampiyon yapıyor.

Daha ortaokul ve lise dönemlerinde, Ergun Yıldırım’ ın antrenörlük yaptığı Urla Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Bayan Hentbol takımında spora başlayan Yağmur Toprak ve Esin Sağdıç, bu yıl oynadıkları takımlarına lig şampiyonluğu ve Türkiye Kupasını kazandırdı.

Milli Takım kaptanlığı da yapan Yağmur Toprak, 2.Lig’ de mücadele eden Nurdağı Halk Eğitim Merkezi Spor Kulübü ile şampiyonluk yaşadı ve takımını 1.Lig’ e çıkarttı. Yakın dostu ve birlikte oynadıkları takımları başarıdan başarıya yükselten Esin Sağdıç’ ta Muğla Yalı Kavak Spor Kulübü ile Türkiye Kupasını kazandı.

31 yaşındaki sağ kanat oyuncusu Yağmur Toprak, spora ilk olarak Ergun Yıldırım’ın başında olduğu Urla Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Bayan Hentbol takımında başladı. Maddi imkansızlıklar sonucu kulüp, hentbol bölümünü kapattı. Kulübün başarılı oyuncuları başka takımlara transfer oldu ve spor hayatlarına devam etti.

İşte kapatılan kulüpte altın cevheri olan Yağmur Toprak ve Esin Sağdıç önce İzmir Büyükşehir Belediyesi Bayan Hentbol Takımında birlikte uzun süre başarılı maçlar çıkardı. İki başarılı Urlalı kızımız, EHF Kupasını, EHF Şampiyonlar Ligi , Çalenc Kupası ve Türkiye Kupasında takımlarını temsil etti ve başarılarına başarı kattı.

Milli Takım kaptanlığı da yapan Yağmur Toprak, İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Zağon Spor, Murat Paşa Belediye Spor, Kastamonu Belediye Spor ve Nurdağı Halk Eğitim Merkezi Spor Kulübü’ nde devam etti.

Yağmur Toprak, deprem bölgesinin takımı olan 2.Lig takımı Nurdağı H.E.M.SK. ile bu yıl şampiyonluk yaşadı. Takımını 1.Lig’ e çıkarttı. Takımın kurucusu ve Başkanı Zeki Göçen ile 4 oyuncunun yakını hayatını kaybetti. Enkazdan çıkan Nurdağı Halk Eğitim Merkezi Spor Kulübü bayan Hentbol takımı oyuncuları başkanları Zeki Göçen’ e verdikleri şampiyonluk sözünü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyor. Şampiyon takıma en büyük desteği de Urlalı kızımız Yağmur Toprak verdi.

Yağmur Toprak gibi aynı takımda spor hayatına başlayan 1988 doğumlu Esin Sağdıç, kariyerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü ve Murat Paşa Belediye Spor Kulübü gibi köklü takımlarda başarılar yaşadı.

Sağdıç,2022-2023 sezonunda Muğla Yalıkavakspor formasıyla Türkiye kupasını kazandı. Başarısına bir yenisini daha ekledi.
Milli Takım oyuncusu Esin Sağdıç,
turnuvanın en iyi sağ kanat oyuncusu seçildi. Sağdıç, ayrıca Hentbol dışında beden öğretmenliği de yapmakta.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL