BELEDİYELER Genel

Urlalılar Cumhuriyete sahip çıktı

Haber Merkezi

Urlalılar Cumhuriyete sahip çıktı

Urlalılar Cumhuriyete sahip çıktı

“Ya istiklal Ya ölüm” dediler. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurup bizlere emanet ettiler.
Urla bugün tarihi anlara tanıklık etti. Cumhuriyetin 100 yılı kutlamasında Urla 12 Eylül Stadyumu tıklım tıklım doldu. Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına saygı ve minnet duygusunu göstermek isteyen, Urlalı Cumhuriyet Sevdalısı 7’den 70’e herkes, Urla 12 Eylül Stadyumundaki kutlama merasimine katıldı. Kutlamada, Urlalılar Atasını coşkuyla andı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama töreni Urla 12 Eylül Stadyumunda Saat: 10:30’da başladı. Urla Kaymakam ve Belediye Başkan V. Mustafa Gözlet, Garnizon Komutanı Deniz Albay Tamay Durğun ile birlikte tören düzeni alan öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutladı.

Urla Kaymakam ve Belediye Başkan V. Mustafa Gözlet: Bayrak flama ekibi, Urla’mızın kıymetli bandosu, protokolün kıymetli üyeleri, çok kıymetli Urlalı hemşehrilerim, kıymetli öğretmenler, kıymetli öğrenciler , değerli gösteri gruplarımız, bayramınız kutlu olsun.” Dedi

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile Ülkenin bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını feda eden, Aziz Şehitlerimiz ve Kahraman Gazilerimiz anısına durulan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşından sonra Urla Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Mustafa Gözlet’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından kıymetli öğrencilerimiz tarafından okunan şiirler ve dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.  Halk oyunları gösterileri, tören geçişi ve 100. Yıl final gösterisi ile kutlama töreni son buldu.

Urla Kaymakam ve Belediye Başkan V. Mustafa Gözlet’in günün anlam ve önemini belirten konuşması; aziz milletimizin inanç cesaret ve büyük fedakârlıklarla elde ettiği Kurtuluş savaşı zaferinin neticesi olan cumhuriyetimizin 100. Yıl dönümünü kutluyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının istiklal savaşı ile başlattığı milletimizin top yekûn şekilde fedakarca mücadele etiği milli mücadelemiz, büyük bir zaferle neticelenmiş ve29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen cumhuriyet bizlere en büyük miras ve değer olarak kalmıştır. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımızın müdafaası noktasında gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi bir kez daha şükran ve rahmetle anıyor sizleri saygıyla selamlıyorum. Cumhuriyetimizin 100, Yılı kutlu olsun.” Dedi.

Törene; Urla Kaymakamı ve Belediye Başkan v. Mustafa Gözlet, Garnizon Komutanı Deniz Albay Tamay Durğun, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Murat Yavuz, kurum müdür ve amirleri siyasi parti ve STK temsilcileri, şehit yakınları, gazilerimiz, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL