Genel Köşe Yazıları

Urla’da Zübükler iş başında

Cenk Özen yazdı

Urla’da Zübükler iş başında

Urla’da Zübükler iş başında

Urla birkaç gündür kimin yazdığı belli olmayan bir liste ile çalkalanıyor.

Haber merkezimize gelen birkaç fotodan biri olan isim listesini, kamuoyuna bildirme gereği duydum. Biliyorsunuz elçiye zeval olmaz.

Ortalıkta bir liste dolaşıyor, listede ardı ardına isimler, hepsini yakından tanıyoruz. Sordum soruşturdum listede yazılı olanların listeden haberleri bile yok. Bu kötü zihniyetliler, kötü emellerine maalesef listedeki isimleri de alet ve mağdur etmişler. Anlaşılan bazı hadsizler, üstlerine vazife olmayan işlere burunlarını sokmakta pek mahirler! Bu ve bunun gibi insanlara Ülkemizde “Zübük Takımı” deniyor. Zübüğün anlamını bilmeyen okuyucularım için sizi hiç yormadan bilgilendireyim.

Zübük kelime anlamı;  “halk arasında kişinin kendi çıkarlarını gözetebilmek adına her yolu mübah sayması anlamında kullanılır.”

Gelelim konumuza, bu Zübükler, Meclis Üyelerini şimdiden yazmış, hatta Urla Belediye Başkan Adayı’nı bile belirlemişler ama Meclis Üyelerinin haberi yok, peki sizce Belediye Başkan Aday Adayının haberi var mıdır? Daha sonra, yönlendirebilecekleri, dediklerini yaptırabilecekleri aday adayına, gel oğlum ya da kızım seni belediye başkanı yapalım, mı? Diyecekler!

Demokrasi mi? Sandık mı?  Liyakat mı? Cumhuriyet mi? Halk mı? Parti mi? İlçe Başkanlığı mı? İl Başkanlığı mı?, Genel Merkez mi? Parti Sözcüsü Deniz Yücel mi? CHP Genel Başkanı Özgür Özel mi? Urla’ daki Zübükler varken kimin haddine, aday ve adayları belirlemek!

Fotodaki el yazısı belli, gönderin kriminal incelemeye kimin yazdığı ortaya çıksın. Bu ilçenin yakasından bir düşün arkadaş, ne bu milletin sizden çektiği!

Öte yandan;

Temiz kalpli, partili, partisiz, yaşlı, genç, ithal yerli ayrımcılığından uzak, kimsenin ötekileştirilmediği, barış içinde yaşadığımız, toplumun tüm fertlerinin ilçemizde eşit muamele gördüğü, STK’ları ile gıbta edilen Urla’da, birbirinden kıymetli 47 belediye başkan aday adayının ve belediye meclis üyesi aday adayının hepsine bu çıktıkları yolda başarılar diliyorum. Hepimiz bu memleketin, bu cumhuriyetin bu devletin insanıyız. Herkese eşit olarak seçme seçilme hakkı veren sisteme, demokrasiye Urla’ya, sahip çıkmaya davet ediyorum.

Ayrıca; Urla’da gündeme oturan, çarşı pazarda konuşulan bu liste dedikodularından sonra Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı’nın kendi sosyal medya hesaplarından ve Urla’daki bazı basın yayın organlarından açıklama yapma gereği duyuldu!

Bir daha ki yazım; İthal, Yerli söylemlerinde aşırıya kaçtık.  Hepimiz bu memleketin insanıyız.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL