BELEDİYELER Genel Gündem

Urla’da Yüzüncü Yıl Coşkusu

Haber Merkezi

Urla’da Yüzüncü Yıl Coşkusu

Urla’da Cumhuriyetin 100. Yılı coşkusu

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Urla’da coşku ile devam ediyor. Bugün Saat:13:00, Urla Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk büstü önünde gerçekleşen törende; Ellerde Türk bayrakları, kırmızı beyaz renkte balonlar, üstlerinde Atatürk tişörtleri ile 7’den 70’e Atasını seven herkes meydanı hınca hınç doldurdu.
Cumhuriyet Meydanı’ndaki kutlama töreni; Atatürk büstüne sunulan çelenkler, Aziz Şehitlerimiz ve Kahraman Gazilerimiz için durulan saygı duruşundan sonra okunan istiklal marşı ile son buldu.
Urlalılar, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ e saygı ve minnet duygularını ellerindeki karanfilleri büstün önüne bırakarak gösterdi. Vatandaşlar karanfilleri büste bırakırken duygusal anlar yaşandı.
Törene; Urla Kaymakamı ve Belediye Başkan v. Mustafa Gözlet, Garnizon Komutanı Deniz Albay Tamay Durğun, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Murat Yavuz, kurum müdür ve amirleri siyasi parti ve STK temsilcileri, Şehit yakınları, Gazilerimiz, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
İlçedeki 100. Yıl Cumhuriyet Kutlamaları, Pazar günü; Hükümet Konağında Saat:10:00 Tebrikat kabul töreni, 12 Eylül Stadında Saat:10:30 Kutlama Töreni ve Akşam saat:19:30’ da yapılacak Fener Alayı,  Saat 20.00’de Urla Halk Eğitim Merkezi TSM Korosu konseri ile son bulacak.

     

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL