BELEDİYELER Genel Siyaset

Urla’da Türk Polis Teşkilatının 179. Yıl dönümü ve Ramazan Bayramı coşku ile kutlandı 

Haber Cenk Özen

Urla’da Türk Polis Teşkilatının 179. Yıl dönümü ve Ramazan Bayramı coşku ile kutlandı 

Urla’da Türk Polis Teşkilatının 179. Yıl dönümü ve Ramazan Bayramı coşku ile kutlandı 

Ramazan Bayramı’nın, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 179. Yıl dönümü ve 10 Nisan Polis Haftasına denk gelmesiyle, birlikte kutlandı.

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 179. Yıl dönümü ve 10 Nisan Polis Haftası kapsamında Urla Cumhuriyet Meydanında bugün Saat: 09:30’da tören düzenlendi.

Urla Kaymakamı Mustafa Gözlet, Urla Belediye Başkanı Yüksek Mimar Selçuk Balkan,  Urla Emniyet Müdürü İsmail Duman, Urla ilçe Jandarma Komutan V. Jandarma Başçavuş Velaattin Dereli, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı müdür, amir, memur tüm polisler, Urla Belediyesi Meclis Üyeleri, siyasi parti, sivil toplum örgütü temsilcileri, oda başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk büstüne, Türkiye Polis Teşkilatının çelenginin sunulması, Aziz şehitlerimiz, Kahraman Gazilerimiz için durulan saygı duruşu, okunan istiklal marşı ve günün anlam ve önemini belirten konuşmalardan sonra protokol üyeleri sanat sokağından yürüyerek esnaf ve vatandaşlarla bayramlaştı. Daha sonra, Urla Kaymakamlığı’nda Ramazan Bayramı dolayısıyla verilen “Ramazan Bayramı Bayramlaşma Programına” geçildi. Hükümet Konağı Bahçesinde verilen etkinlikten sonra, Urla ilçe Emniyet Müdürlüğünde Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 179. Yıl dönümü ve 10 Nisan Polis Haftası kapsamında bir başka etkinlik düzenlendi. Burada Urla Kaymakamı Mustafa Gözlet ve Urla İlçe Emniyet Müdürü İsmail Duman tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptı ve dereceye giren polislerimize Urla Kaymakamı Mustafa Gözlet başarı belgeleri verdi ve polis memurlarına başarılı çalışmaları için teşekkür etti.

Urla Kaymakamı Mustafa Gözlet: “Türk Polis Teşkilatı 179 yıl önce bu ülke topraklarında kuruldu. Jandarmamızla, Sahil Güvenlik Komutanlığımızla beraber kolluk ve asayiş işlemlerini başarılı bir şekilde yerine getiriyorlar. Dün Pençe Kilit Operasyonunda bir şehidimiz daha oldu. Allah gani gani rahmet eylesin. Bu toprakları gerek ülke içinde gerek ülke dışında savunuyorlar,  Bu vesileyle tüm şehitlerimizin mekânı cennet olsun. Allah onlardan razı olsun. Hepsinin emeklerine yüreklerine sağlık teşekkür ediyoruz. Kuruluş yıl dönümünüz kutlu olsun. Ramazan Bayramının da ülkemize, milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa, huzur ve mutluluk getirmesini dilerim.” Dedi.

 

Urla ilçe Emniyet Müdürü İsmail Duman: Teşkilatımızın kuruluşunun 179.Yıl dönümü olan bu günümüzün sevinci ve gururumuzu paylaşma nezaketi gösteren sizlere şahsım ve teşkilatım adına şükranlarımı arz ediyorum. Halkımızın gösterdiği sevgi, güven ve destek emniyet teşkilatının başarılı çalışmalarının arkasındaki en önemli unsurdur.  Zor görevlerimizin yerine getirilmesinde bizlere güç ve moral vermektedir. Vatandaşlarına hizmeti kutsal bilen ve yaptığı hizmetleri vatandaşın memnuniyeti esası üzerinde temellendiren,  kanunların verdiği yetkileri yerinde ve zamanında kullanan Emniyet Teşkilatımız, her zaman kendisini toplumun bir parçası olarak görerek halkımızla birlikte yol almaya halkımız için durmadan yılmadan çalışmaya devam edecektir. Bu vesile ile tüm teşkilat mensuplarımızın ve onların fedakâr ailelerinin 179. Kuruluş yıl dönümünü kutluyor, başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.” Dedi.

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 179. Yıl dönümü ve 10 Nisan Polis Haftası kapsamında ilçede Aziz Şehitlerimiz için  Urla Emniyet Müdürlüğü tarafından lokma döktürüldü, Urla İlçe Emniyet Müdürü İsmail Duman şehit aileleri ile şehitlerin kabrini ziyaret etti. Şehitlerimizin kabri başında dualar edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL