BELEDİYELER Genel Siyaset Son Dakika

URLA’DA SELÇUK BALKAN DÖNEMİ RESMEN BAŞLADI!

Haber Merkezi

URLA’DA SELÇUK BALKAN DÖNEMİ RESMEN BAŞLADI!

“Bu zafer; Demokrasinin, gelecek güzel günlerin, umudun zaferidir”

Yerel Mahalli İdare Seçimleri’nde aldığı %70,52 oy oranı ile ilçeler bazında partisinin Türkiye rekorunu kırarak Urla Belediye Başkanlığı görevine seçilen Selçuk Balkan dönemi resmi olarak başladı.

Balkan, ilk olarak Urla Adliyesi’nde düzenlenen törenle mazbatasını teslim aldı. Urla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunma töreninin ardından Urla Belediyesi’nde devir teslim töreni gerçekleşti.

Düzenlenen programa, CHP Urla İlçe Başkanı Av. Pelin Karasakal, Urla Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, STK Temsilcileri, önceki dönem CHP İzmir İl Başkanı ve milletvekili Alaattin Yüksel, önceki dönem Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, önceki dönem Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, önceki dönem İlçe Başkanları Ahmet Bahri Yalaz ve Halil Erkan Soyak ile Urlalı vatandaşlar katılım gösterdi.

Urla Belediyesi Başkan Yardımcısı Zeynep Turan ve personeller tarafından çiçekle karşılanan Balkan’ı bu özel günde binlerce Urlalı yalnız bırakmadı.

“Bizi ölüm ayıramamış, siyaset mi ayıracak”

Urla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende konuşan Selçuk Balkan birlik ve beraberlik vurgusunda bulunarak Türkiye’nin en yüksek oy oranını alarak bu göreve gelmenin gururunu yaşıyoruz. Her zaman söyledim, yine söylüyorum. Urlalılar bu ülkenin en aydın, en demokratik, en adaletli, en güzel insanlarıdır.  Urla, İzmir’in en güçlü kalesidir. Kuva-i Milliye hareketi 16 Mayıs 1919 yılında nasıl ki ilk Urla’da başladıysa, Türkiye’de Antidemokratik sisteme en büyük tepki 31 Mart’ta yine Urla’da oldu. Bu zafer demokrasinin, gelecek güzel günlerin, umudun zaferidir. Bu zafer aynı zamanda sizlerin verdiği destekle, bizlere duyduğunuz inançla, birlik ve beraberliğimizin ortak başarısıdır. Bu başarı, bu topluma hizmet etmek için yola çıkan insanların başarısıdır.  Bu başarı, bir arada huzurla, güven içinde, mutlulukla yaşamak isteyen binlerce insanın başarısıdır.  Bizler, bu kentin gerçek sahipleriyiz. Geleceğe birlikte yürüyeceğiz. Ve Bugünden sonra Yakamızda sadece ve sadece ay yıldızlı bayrağımızın rozeti olacak. Hangi partiden olursa olsun, kime oy vermiş olursa olsun; Din, dil, ırk, parti gözetmeksizin herkesin belediye başkanı olacağız. Ben güzel Urla’mın bütün insanlarını çok seviyorum. Çünkü bizler birlikte yaşama kültürünü benimsemiş Urla aşığı olan Urla’nın evlatlarıyız. Çünkü bizler Çanakkale’de, Gelibolu’da omuz omuza savaşarak şehit olmuş ve canları pahasına bu güzelim yurdumuzu bizlere emanet etmiş atalarımızın mirasçısıyız. Bizi ölüm ayıramamış, siyaset mi ayıracak” dedi.

“Biz koltuktan güç alan değil, koltuğa güç veren bir belediye başkanı olacağız”

5 yıllık süre zarfında eşit yurttaşlık ilkesi, katılımcı yönetim, toplumcu ve şeffaf belediyecilik anlayışıyla hizmet edeceklerinin altını çizen Balkan konuşmasının devamında “Urla, bugün itibariyle hak ettiği hizmeti almaya başlayacak. Urla, bugün itibariyle kendine yakışır belediyecilik anlayışıyla, Eşit yurttaşlık ilkesi, katılımcı yönetim, toplumcu ve şeffaf belediyecilik anlayışıyla yönetilecek. Biz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ne layık bir belediye başkanı olmaya geldik. Biz mazbatamızı tüm Urla halkı adına aldık.  Artık bizim Tek işimiz Urla olacak. Tek gücümüz Urla olacak. Biz, Makam odasında oturan bir belediye başkanı olmayacağız. Biz, kendini belediye başkanı yapan örgütü unutup, kenara koyan, şehri kafasına göre yöneten bir belediye başkanı olmayacağız.  Biz, örgütü dizayn etmeye çalışan, bürokratlar tarafından yönetilen bir belediye başkanı olmayacağız. Biz koltuktan güç alan değil, koltuğa güç veren bir belediye başkanı olacağız. Katılımcı yönetim anlayışını 5 yıl boyunca ortaya koyarak, örgütümüzle ve meclis üyelerimizle; mahallelerde, köylerde, vatandaşlarımızı dinleyen, ihtiyaçlarını karşılayan, .ok çalışan ve çalışkan bir belediye olacağız. Tek amacımız Urla’mızın doğasını ve kültürünü koruyarak geliştirmek olacak. Biz, Yüzde 70 ile aldığımız rekor oyun hakkını verip, hiç durmadan, hiç yorulmadan, gece gündüz çalışacağız. Bu 5 yıl içinde 37 mahallemizin tamamına eşit hizmet vereceğiz” ifadelerine yer verdi.

Balkan konuşmasının ardından makamında tebrikleri kabul etti.

Balkan, ilk iş olarak belediyenin Tüm envanterinin tespitini ve zimmet listelerinin güncellenmesini istedi!

Makamında tebrikleri kabul eden Urla Belediye Başkanı Selçuk Balkan, tüm birim çalışanları ve müdürlerini ayrı ayrı kabul etti. Şeffaf belediyeciliğin ilk adımı olarak belediye bünyesindeki tüm Taşınır/Taşınmazların envanter tespitini ve zimmet listelerinin güncellenmesini isteyen Selçuk Balkan yaptığı açıklamada “Bizler, şeffaf belediyecilik anlayışımızı yansıtmak için bu çalışmayı talep ettik. Bu makamlar gelip geçici, kimseye baki değil. Bir gün bu emaneti teslim edeceğimizin bilincindeyiz. Biz, görevimiz boyunca kul hakkına girmeyeceğiz. Urla’lının malını, hakkını koruyacağız. Biz geldiğimizde ne teslim aldıysak bilelim ki bu görevden ayrıldığımız gün de Urla halkına ne teslim alıp, ne teslim ettiğimizin hesabını verebilelim. “Mutlu insanların yaşadığı kent urla” vizyonu ile bu yola çıktığını hatırlatan başkan, Çalışma arkadaşlarımızdan tek isteğim, vatandaşlarımızın belediyemizde işlerini kolaylıkla halledip, mutlu ayrılmalarını sağlamak”  dedi. Balkan ayrıca Urla Adliyesi’nde bir grup avukatla fotoğraf verirken, güçlüden yana değil, haklıdan yana olan tüm avukatların 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL