BELEDİYELER Genel Gündem

Urla’da mahşeri kalabalık

Haber Merkezi

Urla’da mahşeri kalabalık

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 100.yılı kutlamaları kapsamında ilçemizde fener alayı yürüyüşü ve konser düzenlendi. Açılan 100 metre Türk Bayrağı ile yürüyüşe katılan binlerce kişi ellerinde meşaleler ile Urla’yı aydınlattı. 100.yılı büyük coşkuyla kutlayan Urlalılar marşlar eşliğinde Urla Meslek Lisesi önünden, Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü.

Cumhuriyet Meydanında son bulan yürüyüşün ardından bayram coşkusu Urla Halk Eğitim Merkezi TSM Korosu konseri ile zirveye ulaştı.

Urla Can TV Radyo Haber İmtiyaz sahibi Cenk Özen’de ailesi ile Fener Alayına eşlik etti ve duygularını şu ifadelerle dile getirdi; Cumhuriyetimizin 100 yılını kutlamak için Fener Alayına katıldık. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadasları, Aziz Şehitlerimiz, Kahraman Gazilerimizi anmak icin Urla, Bülent Baratalı Bulvarı tarihi anlara tanıklık etti. Mahşeri kalabalık, sokaklar Cumhuriyet Sevdalıları ile doldu taştı. Kalabalık hep bir ağızdan sarkılar, marşlar eşliğinde, ellerde bayrak, gönüllerde atamızın sevdası ile Urla Meslek Lisesinden, Urla Cumhuriyet Meydanına kadar yürüyüşe geçti. Bu milletin duygularıyla oynayanların sonunu tarih kitapları yazar. Gazze seni de unutmadık. Türk milletinin adaletini tüm dünya yakından bilir.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL