TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 204.637
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 11.472
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 236
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 38.814
Genel

Urlada Hizmet Seferberliği

30 İLÇEDE YOL VE ALTYAPI YATIRIMLARINI KESİNTİSİZ SÜRDÜREN İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BU KAPSAMDA URLA’DA DA TARİHİ ADIMLAR ATIYOR.

Urlada Hizmet Seferberliği

30 ilçede yol ve altyapı yatırımlarını kesintisiz sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda Urla’da da tarihi adımlar atıyor. İlçeye son 4 ayda 30 bin ton asfalt serildi, İZSU Genel Müdürlüğü ise içme suyu ve kanal yatırımlarına hız verdi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, Urla’daki hizmetlerin aksamadan yürütüleceği, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlarla işbirliği içinde sorunların çözüleceği yönünde verdiği sözler yerine getiriliyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı, İZSU, İZBETON ve Urla Yerel Hizmetler Şube Müdürlüğü koordinasyonunda belediyenin tüm birimleri ilçenin ihtiyaçlarının giderilmesi için çalışıyor.

4 ayda 30 bin ton asfalt

Korona virüs salgını süresince yolların boşalmasını ve trafiğin rahatlamasını da değerlendiren belediye, kent genelinde olduğu gibi Urla’da da yol yenileme çalışmalarını hızlandırdı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde başlattığı asfalt atağı kapsamında Urla’nın en sık kullanılan cadde ve sokaklarına 4 ayda 30 bin tonu aşkın asfalt serdi. Uzun süredir asfalt bekleyen Urla Mithatpaşa Caddesi, Neyzen Tevfik Caddesi, Gülbahçe ve Kalabak Mahalleleri başta olmak üzere birçok noktada çalışmalar yürüten İZBETON ekipleri, ilçe genelinde ocak-nisan ayları arasında yaklaşık 25 bin ton sıcak asfalt serdi. Ayrıca, bu 4 aylık süreçte yama ekipleri yolların bozuk noktalarına müdahale ederek yaklaşık 6 bin 500 ton asfalt serimi ile 349 noktada yol bakımı yapıldı ve altyapı kurumlarının kazdığı yaklaşık 17 bin metrekarelik alanı asfaltla kapladı. Toplamda 30 bin tonu aşkın asfalt kullanılarak yaklaşık 15 kilometrelik yol baştan sona yenilendi. İlçenin ihtiyaç duyulan noktalarında asfalt serim ve onarım uygulamaları devam ediyor.

Gülbahçe altyapıya kavuşuyor

İZSU Genel Müdürlüğü de Urla’daki yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. İlçenin ihtiyaçlarının giderilmesi ve sorunların çözülmesi için gelen talepleri karşılayan İZSU, devam eden işlerin yanı sıra yeni projeler için de yoğun bir şekilde çalışıyor. Gülbahçe Mahallesindeki yaklaşık 24 milyon liralık altyapı çalışmalarında önemli mesafe kaydedildi. Gülbahçe ve Karapınar mevkilerindeki 59 kilometrelik kanalizasyon, 7,6 kilometrelik terfi, 3,2 kilometrelik yağmur suyu hattı ve 2 kilometrelik dere ıslahını içeren çalışmalar devam ediyor.

Üreticiye de destek

Büyükşehir, bu süreçte ilçedeki üreticileri de unutmadı. Urla Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinden tarhana, Bademler Tarımsal Kalkınma Kooperatifinden Anneler Günü’nde dağıtılmak üzere sardunya alımları gerçekleştirilerek üreticiye destek sağlandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlkeli Tarafsız Dürüst Habercilik Anlayışı
Firmamıza ait olan www.urlacantvradyo.com’un yayınlarında, hukuka, yasaya, telif haklarınıza ve kişilik haklarınıza saygılı bir biçimde yayın yapmayı amaç edinmiş olup, 5651 sayılı yasa gereği “içerik sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. Bu sebepten yayın organları tarafından yayınlanan haberleri okurlarımıza aktarmaya çalışmakta olduğumuzdan hukuka aykırı görülen içerikleri kontrol etme yükümlülüğümüz yoktur. Sitemiz “uyar ve kaldır” prensibi ile işlem yaptığından, herhangi bir haber ile kişiliğinize, şirketinize, telif haklarınıza, eserlerinize veya yasal haklarınızın çiğnendiğini düşünen hak sahipleri urlacantvradyo@gmail.com üzerinden bize ulaşabilirler. Talep ve şikayetler avukatımız tarafından incelenecek ve ihlal olması durumunda gerekli içerikler kaldırılacaktır. Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur... Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL