Genel Siyaset

Urla’da Eski Belediye Başkanı Mustafa Kıpkıp Fırtınası Esti.

Urla’da CHP Eski Belediye Başkanı ve Meclis Üyesi Mustafa Kıpkıp Tozu Dumana Kattı.

Urla’da Eski Belediye Başkanı Mustafa Kıpkıp Fırtınası Esti.

Urla’da CHP Eski Belediye Başkanı ve Meclis Üyesi Mustafa Kıpkıp Tozu Dumana Kattı.

Urla’da bazı CHP’li Vatandaşların desteklediği  eskiden Urla Belediye Başkanı görevinde bulunmuş ve şu an CHP Belediye Meclis üyesi olan Mustafa  Kıpkıp, İzmir CHP İl Başkanı ve Urla İlçe Başkanına karşı bazı iddialarda bulundu. Edinilen bilgiye göre; Urla Kaymakamı ve Urla Belediye Başkanı Vekili( Kayyım) Önder Can’ın İçişleri Bakanlığı tarafından görev yeri değişikliğinin kamuoyuna duyurulmasının ardından İzmir CHP il Başkanı Sn. Deniz Yücel’in sosyal medya hesabından açıklama yapması üzerine,  kendi parti üyelerinden sesler yükseldi. Bazı Urlalı CHP’liler ve Urla Belediye Meclis Üyesi Mustafa Kıpkıp’tan zehir zemberek açıklamalar geldi.

CHP İl Başkanı Deniz Yücel:” Demokrasiden, milletin ve meclisin iradesinden, sandıktan çıkan sonuçtan ne kadar uzaklaşırsanız adaletsizliğiniz ve çirkin oyunlarınız o kadar ayağınıza dolanır. Urla halkı sandığa yansıttığı iradenin Urla Belediye Meclisine yansımasını istiyor. Demokratik teamüllere aykırı bir şekilde, bu ülkeyi kayyımlarla yönetemezsiniz. Tepeden inme atamalar, demokrasi dışı yaklaşımlar Urlalılara hakarettir. Urla’nın Belediye Başkan Vekili, Urla’nın meclisinden çıkmalı.” Dedi.

CHP İl Başkanı Deniz Yücele cevap yine sosyal medyadan Ak Parti kanadından değil de bazı Urla CHP üyelerinden ve CHP Urla Meclis Üyesi Mustafa Kıpkıp’tan geldi. Bir zamanlar Urla Belediye Başkanlığı da yapan Kıpkıp’ın iddiaları yenir yutulur cinsten değil.

 

 

CHP Urla Meclis Üyesi Mustafa Kıpkıp:”Sn il Başkanım, bu taleplerinizi ve başından beri kayyıma karşı tavrınız ile ilgili paylaştığınız mesajların sevgili dostunuz ailece sosyalleştiğiniz Urla İlçe Başkanı Sn Hakan Özbadur tarafından bile onay almadığını görüyorum ve üzülüyorum. Urla’mıza Burak Beyden boşaltılan makama sizin ve Büyükşehir Bld. Başk.Sn.Tunç Soyer’in talepleri doğrultusunda seçilmesi istenilen Urla Bld. Bşk. Vekili  adaylarını kendi içerisinde  yarıştırmadan iki arkadaşımızın ellerinden tutarak kadınsa bu erkekse  bu deyip sizin huzurunuza çıkardığında almadığınız demokratik tavır size yakışmadı. Belediye meclis üyeleri kendi içerisinde demokrat bir şekilde seçim yapar. Bizde buna sahip çıkar saygı duyarız demenizi beklerdik, ancak siz Urla’yı ve belediye meclis yapısını hiç araştırmadan oluşan bu boşlukta kendini önümüzdeki dönem Belediye Başkanı olarak sizi de arkanıza aldığını empoze eden ve bunu yakın dostları ile paylaşan bir ilçe başkanı tarafından kullanılmanızı yadırgıyorum. Ayrıca  ilçe Başkanlığında siz, Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri ve ilçe yönetimi  ile ortak yaptığımız toplantıda “Kayyım”’ın tanınmaması ve İlçe Başkanı dahil Bld.Meclis üyelerinin belediye ile ilişkilerinde kayyım’ı legalleştirmememiz gerektiğini ve kayyıma tavır koyarak belediyeye girmemiz gerektiğini kararını almamıza rağmen sizden aldığını iddia ettiği icazet ile  kayyım ile kanka olan Urla ilçe Bşk. Hakkında Büyükşehir Bld. Meclisi gündemine gelen ve Belediyemizi zor duruma sokan bir konuda hiçbir araştırma yapmadan Genel merkez yöneticileri dahil olayın İl Başkanlığınız  tarafından görevlendirilecek bir kurul tarafından soruşturulmadan olayı geçiştirmeniz tartışmaya açık bir konudur.”Dedi.

Urla’da CHP’de yıllarca mücadele eden, Urla’nın tarihine altın harflerle yazılı olan Sn Av. Bülent Baratalı’nın başarıya giden ekibinde görev almış CHP adına alın teri dökmüş, Urla Belediye Başkanlığı görevlerinde bulunmuş şu an CHP Meclis Üyesi olan Mustafa Kıpkıp’ın dürüst, ahlaklı, geçmiş dönem siyasi hayatında en ufak leke, haksız kazanç, usulsüz işlerde adının yer almaması dolayısıyla Urla halkının gönlünde taht kurduğu bir siyasetçi olduğu ve CHP Genel Merkezinin, Mustafa Kıpkıp adına alacağı bir olumsuz kararda Urla’da CHP’li üyelerden toplu istifaların gelebileceği konuşuluyor.

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL