Genel Siyaset

Urla’da CHP’nin 100.yıl coşkusu

Haber Merkezi

Urla’da CHP’nin 100.yıl coşkusu

CHP urla ilçe örgütünün düzenlediği, CHP’nin kuruluşunun 100. yılı Urla’da coşkuyla kutlandı. 9 Eylül Cumartesi günü, Urla Jandarma kavşağında Saat: 13,30’da toplanan 10’larca partili, hep birlikte ellerinde pankartlarla Urla Cumhuriyet Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti. Urla’nın müzisyenlerinin, müzikleri ile renk kattığı yürüyüşe, ev ve iş yerlerinde bulunan vatandaşlar alkışlarla tempo tutarak eşlik etti. Urla Cumhuriyet Meydanı Atatürk büstü önünde toplanan partililer, Aziz şehitlerimiz, Kahraman Gazilerimiz ve TC. Devletinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Okunan İstiklal Marşı ve Atatürk büstü önüne CHP çelenginin sunulmasından sonra Cumhuriyet Halk Partisini temsilen CHP Urla ilçe Başkanı Av. Pelin Karasakal günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

CHP Urla İlçe Başkanı Av. Pelin Karasak yaptığı konuşmada:” Cumhuriyetimizi kuran önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emaneti Cumhuriyet Halk Partisinin 100. kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz. Bir milletin esaretten kurtuluşuna ve bir ülkenin baştan aşağı yeniden kuruluşuna öncelik etmiş bir partinin üyesi olmaktan mutluluk duyuyorum. Büyük Atatürk  9 Eylül 1923’te Türkiye’nin ilk siyasi partisi olarak CHP’sini kurmuştur. Partimiz ebedi genel başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde toplumsal alanlarda gerçekleştirdiği reformlarla çağdaş Türkiye Cumhuriyetini biçimlendirmiştir. Dünyada 100. yaşına erişmiş sayılı siyasi partilerden biri olma şerefine sahiptir. Geçmişin mirasıyla yeni yüzyıla ilerleyen partimiz  ülkemizin geleceğine ışık tutmaya devam edecektir. 100. yılımız hepimize kutlu olsun.” Dedi.

CHP Urla ilçe örgütü ve vatandaşlar etkinlik bitiminde Atatürk büstü önünde hatıra fotoğrafı çektirerek bu önemli günü ölümsüzleştirdi.

Etkinliğe CHP Urla ilçe Örgütü, Bazı STK Temsilcileri, partiye gönül vermiş vatandaşlar katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL