Genel Video Galeri

Urla’da başı boş köpek vahşeti

Haber merkezi

Urla’da başı boş köpek vahşeti

Urla’da başı boş köpek vahşeti

Başı boş köpekler, iş merkezinin bahçesinde bakılan, üç tavşanın ikisini katletti. Biri meydanda yok.

Urla Kılınç iş Merkezi’nin bahçesinde hayvansever mahalleli tarafından beslenen tavşanlar mahallenin ilgi odağı olmuştu.

Hırçın köpekler, yaklaşık bir hafta önce dört kedi yavrusu ve anne kediyi de öldürdüler. Yavrularını korumak için köpeklerin arasına dalan anne kediyi, azılı köpekler boğazından ısırarak öldürdü. Anne kedi, yavruları ile beraber telef oldu.

Mahalleli azılı köpeklerden dolayı tedirginlik duyuyor. Bu köpekler insanlara da saldırıyor.

Acıktım lokanta personeli Ali Barut: “işyerine geldiğimde yaklaşık bir hafta önce dört yavru ve bir anne kediyi işyerinin önünde parçalanmış halde buldum. Kargo şirketinin güvenlik kamera kayıtlarını incelediğimde Üç köpek ,gri, siyah, çoban ve av köpeğinin yavru kedileri ve anne kedileri parçaladığını gözyaşları içinde izledik. Anne kedi yavrularını kurtarmak için mücadele etmiş ancak yeterli gelmemiş. Köpekler acımadan kedileri öldürüyor. Tavşanlara olduğu gibi anne ve yavru kedilere burada bakmaya çalışıyorduk. İşyeri komşumuzun köpeği var, öldürülen kedilerle barış içinde yaşıyorlardı. Bu köpekler vahşileşmiş. Maalesef çok üzgünüm. Yetkililerden böyle üzücü olayların bir daha yaşanmaması için çözüm istiyoruz.”Dedi.

Telefonla sabah saatlerinde çekilen görüntülerde yavru kedilerin anneleriyle beraber hareketsiz yerde yattıkları ve yavrularını kurtarmak için anne kedinin büyük mücadele gösterdiği, işyerindeki eşyaların etrafa dağılmasından da anlaşılıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL