BELEDİYELER Genel Yaşam

Urla’da 23 Nisan coşkusu

Haber merkezi

Urla’da 23 Nisan coşkusu

Urla’da 23 Nisan coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda 12 Eylül Stadında düzenlenen kutlama programlarında Urlalı çocuklar gerçekleştirdikleri gösterilerle hem eğlendi hem de bayramın tadını doyasıya yaşadı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin açılışı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104. yılı Urla’da büyük bir coşkuyla kutlandı. Program, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Çelenk sunumu, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından tören programı, 12 Eylül Stadında devam etti.

 

Tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Can günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi. 12 Eylül Stadındaki 23 Nisan kutlamalarında halk dansları gösterileri, öğrencilerin şiirler okuması, koro dinletisi, müzikli dans gösterileri, oratoryo, ront gösterileri ve yarışmalar ile renkli görüntülere sahne oldu. Programda ayrıca resim, şiir ve kompozisyon dallarında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL