Genel Video Galeri

Urla’da 104.yıl coşkusu

Haber Cenk Özen

Urla’da 104.yıl coşkusu

Urla’da 104.yıl coşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 104. Yılı coşkuyla kutlandı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs 1919, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, Kurtuluş Mücadelesi ateşinin yakıldığı bugünü Mustafa Kemal Atatürk, Türk Gençliği’ne armağan etti.

“Gençler Atalarının armağanına sonuna kadar sahip çıkıyor. Bağımsızlık ateşinin 104.Yılında Urla Cumhuriyet Meydanı hınca hınç doldu.”

Urla Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk büstüne çelenk sunumu, Aziz Şehitlerimiz ve Kahraman Gazilerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören Urla Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Hüseyin Solmaz’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.

Urla Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Hüseyin Solmaz: “6 Şubat tarihinde ülkemizi doğudan batıya, güneyden kuzeye yasa boğan, yüreklerimizi yaralayan, felaketler yaşadığımız bu günlerde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını, buruk bir sevinçle kutlamaktayız. 19 Mayıs  Milletimizin tüm onur ve asaletiyle büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışın başlangıcıdır.” Dedi.

“Urlalı gençler sporda başarıdan başarıya koştu”

19 Mayıs’ın önemini belirten şiirlerin okunmasından sonra, spor müsabakalarından ödül alan takımlara, sporculara, şiir, resim, kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Öğrencilere ödüllerini; Urla Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Murtaza Dayanç, Garnizon Komutanı Deniz Albay Hüseyin Çoban, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Ali Armağan Karaca, Urla Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Hüseyin Solmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet Gündüz tarafından verildi.

Öğrenciler, öğretmenleri gözetiminde halk oyunları, jimnastik, bale, dans ve çeşitli spor gösterileri gerçekleştirdi. Öğrencilerinin gösterileri vatandaşlar tarafından ilgi ile izlendi, alkışlarla desteklendi. Miniklerin jimnastik ve bale gösterileri kutlamalara ayrı bir renk kattı.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL