Genel

Urla Devlet Hastanesi Başhekimi Adıgüzel:”Sağlık Çalışanlarının Tıp Bayramını Kutladı.”

Bizler insanımızı yaşatmak adına hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan görevimizin başında olmaya hep devam edeceğiz.

Urla Devlet Hastanesi Başhekimi Adıgüzel:”Sağlık Çalışanlarının Tıp Bayramını Kutladı.”

Bu gün 14 Mart Tıp Bayramı olmasından dolayı  Urla Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr Adıgüzel Demirel günün anlam ve önemi belirtti. Geçmişten günümüze kadar canla başla mücadale eden hekimlerimiz, sağlık çalışanlarımızın üstlendiği sorumlulukları dile getirdi.

Urla Devlet Hastanesi Başhekimi Adıgüzel:“Bugün 14 Mart 2021, tıp öğrencilerin işgale başkaldırısının 102. yılı. Ezelden beri hür yaşamış Milletimizin işgale boyun eğmeyeceğini haykırdığı ve tıbbiye öğrencilerinin yaktığı bağımsızlık meşalesinin yıl dönümündeyiz, İşgale karşı bağımsızlık mücadelesinin gizli adı oldu “Tıp Bayramı”.
Bu milletin hekimleri, bu milletin yeniden dirilişi için o gün nasıl kenetlendi ise bugün de büyük ve güçlü Türkiye idealimize her zamankinden daha çok bağlı olduğumuzu, hekimler olarak bütün dünyaya ilan ediyoruz.
Unutulmamalıdır ki, biz hekimler ve sağlık çalışanları, insan hayatının kıymetini en iyi bilen insanlarız. Bir canı kurtarmayı, bütün insanlığı kurtarmakla eşdeğer sayan anlayışın sahipleri olarak gece gündüz insanımızın sağlığı için hizmet sunuyoruz ve sunmaya devam edeceğiz. Covid 19 nedeniyle son bir yılda, hasta olmasın diye üzerine titrediğimiz çok sayıda meslektaşımızı ve vatandaşımızı kaybettik. Sağlık ailesi olarak acımız sonsuz. Salgında insanımızı hayatta tutabilmek için bütün gücümüzle çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Evet Acılıyız. Ancak bu milletin acılarla yoğrulmuş şanlı tarihinin üzerimize yüklediği sorumluluğun her zamankinden daha fazla farkındayız. Bu salgınıda elbette yeneceğiz az kaldı. ‘’İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’’diyen anlayışı temsil eden bir medeniyetin mensubu olarak mücadeleye devam edeceğiz.Hekimler olarak Milletimizle birlikte; acımızın da, umudumuzun da, kaderimizin de bir olduğunu haykırmaya, insanımız ve insanlık için çalışmaya devam ediyoruz ve edeceğiz. Milletimize hizmet sunmaktan, insanımızın sağlığını emanet ettiği kişiler ve onlara şifa sunan eller olmaktan her zaman büyük onur duyduk. Bizler insanımızı yaşatmak adına hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan görevimizin başında olmaya hep devam edeceğiz. Bu duygu ve düşünceler ile mensubu olmaktan büyük onur duyduğum Tüm sağlık camiasının 14 Mart Tıp Bayramını kutlar, sağlıklı günler yaşamak dileğiyle ….


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL