Genel

URLA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİ DURDURAK BİLMİYOR

URLA TARİHİ KÖPRÜBAŞI VE MALGACA PAZARINA YOLLAR KALDIRIMLAR YAPILIYOR. AĞAÇLAR DİKİLİYOR.

URLA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİ DURDURAK BİLMİYOR

URLA TARİHİ KÖPRÜBAŞI VE MALGACA PAZARINA YOLLAR KALDIRIMLAR YAPILIYOR. AĞAÇLAR DİKİLİYOR.

16 Aralık 2019’da ifadesi alınmak üzere adliyeye çağrılan, savcılık ifadesinin ardından tutuklanma talebi ile nöbetçi mahkemeye sevk edilen ’FETÖ silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan tutuklanan ve görevden alınan Urla Belediye Başkanı İ.Burak Oğuz’un yerine,

18 Ara 2019 tarihinde Anayasanın 127. maddesi Belediye Kanunu’nun 45. maddesi uyarınca yine Belediye Kanunu’nun 46. maddesi kapsamında Urla Kaymakamı Önder Can, Urla Belediye Başkan Vekili olarak atandı. Yeni görevine başladıktan sonra Urla Belediye Başkan vekili Önder Can ve Urla Belediyesinin Hizmetleri dur durak bilmiyor. Urla Belediye Başkanlık koltuğuna oturduktan sonra 5 aylık bir kısa süreçte, Urla ya kazandırdığı hizmetleri çalışmaları takdir topluyor.

Urla tarihi köprübaşı mevki, zafer caddesi başlangıcı, yıllarca hizmete muhtaç kaldı. Yöneticiler tarafından göz ardı edildi. Kaldırımı olmayan, yolların aşındığı sanat sokağı başlangıcı olan bu bakımsız cadde Urla’ya gelen ziyaretçilerinde eleştirilerine maruz kaldı.

Eskiden kaldırım da yürümenin imkânsız olduğu, yaşlı engelli, hamile bayanların, çocukların yolun ortasında otomobillerle motosikletlerle beraber yürümek zorunda kaldıkları, can ve mal güvenliği bakımından da risk oluşturan bu cadde. Urla Belediye Başka Vekili Sn Önder Can’ın talimatlarıyla Urla Belediye Fen işleri ve Park bahçeler Müdürlüğü Personellerinin özverili çalışmalarıyla yepyeni bir yüze kavuştu. Urla’nın çehresi değişiyor. Urla da yaşayan vatandaşların yüzü gülmeye başladı. Sanat sokağına yakışan bir sokak çalışması oluyor. Urla’nın adını duyuran Sanat Sokağı restorasyonu da Eski CHP’li Urla Belediye Başkanı ve Urla Tarihinin ilk Kadın Belediye Başkanı Unvanı sahibi Sn Sibel Uyar Hanım Efendi ve o dönemin değerli meclis üyeleri tarafından yapılmıştır. Böylelikle Urlalılara tarihi bir sokak kazandırılmış oldu.

Tarihi Malgaca pazarı meydanında oturan vatandaşların gölgesinden faydalanması ve görsellik katmak içinde iki adet çınar ağacı dikildi. Tarihi pazara ferah bir görünüm kazandırılmaya çalışılıyor.

Urla Can Tv Radyo Tarafsız Haber Portalı

cenk özen

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL