TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 221.052
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.294
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 51
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.093
Genel Siyaset

Urla ADD’den Alternatif  19 Mayıs Kutlaması; Türk Milleti’nin Doğum Günü 19 Mayıs 1919

Haber Cenk Özen

Urla ADD’den Alternatif  19 Mayıs Kutlaması; Türk Milleti’nin Doğum Günü 19 Mayıs 1919

Urla Atatürkçü Düşünce Derneği’nin düzenlediği 19 Mayıs kutlamaları ilk günkü gibi heyecanla kutlandı. Urla Atatürkçü Düşünce Derneği ve Urla Cumhuriyet Halk Partisi’nin Atatürk büstüne çelenk koymasıyla başlanan etkinlik, İstiklal Marşı ve Saygı Duruşundan sonra, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Veli Çıtak günün anlam ve önemini belirten konuşmasından sonra Urla Atatürkçü Düşünce Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kayahan’ın kürsüden gür bir sesle “ANDIMIZ”I okudu. Etkinlik bitiminde topluluk olaysız dağıldı.

Urla Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan etkinliğe, Urla Cumhuriyet Halk Partisi Başkanı Hakan Özbadur ve yöneticiler ve Eski Urla Belediye Başkanı İ.Burak Oğuz, Eğitim iş, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Kent Konseyi Başkan ve yöneticileri, vatandaşlar katıldı.

Urla Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Veli Çıtak: “19 Mayıs; Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatmasının 102 yıl dönümüdür. Kutlu olsun. 19 Mayıs; Ulusumuzun kaderini kendi iradesiyle değiştirerek yeniden yazdığı, eşsiz bir destanın başlangıcıdır. Saltanatın ve hilafetin ülkeyi sürüklediği uçurumdan, yok olma eşiğinden emperyalist planları bozarak tarihin çöplüğüne attığı gündür 19 Mayıs… 19 Mayıs  1989, 19 Mayıs 1919’un ruhunu, felsefesini ve Stratejisini benimseyen aydınlarca Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Kuruluş günüdür. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!” Dedi.

Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur: 19 Mayıs 1919 rotası tam bağımsızlık ve milli egemenlik olan umutlu bir yolculuğun başlangıcı, tarihin akışının değiştiği, işgale karşı ulusal isyanın başladığı gündür, 19 Mayıs ulusça birlik ve beraber olma günümüzdür. Laik ve demokratik Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından kaleme alınan, düşman işgali altındaki dönemden başlayarak 1927 kadar olan süreci ayrıntılarıyla aktaran Nutuk kitabı Türkiye tarihinin en temel resmi tarih kaynağı niteliğini taşımaktadır. “Tam bağımsızlık demek, elbette siyaset, maliye, ekonomi, adalet, askerlik, kültür gibi her alanda tam bağımsızlık ve özgürlük demektir. Bu saydıklarımın herhangi birinde bağımsızlıktan yoksunluk, ulus ve yurdun gerçek anlamıyla bütün bağımsızlığından yoksunluğu demektir.” Geçmişi anlayıp geleceğe ışık tutacak bu değerli eseri Urla halkı ile paylaşmaktan büyük onur duyuyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun .” Dedi.

Urla Atatürkçü Düşünce Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kayahan kürsüden; “Türk’üm, doğruyum, çalışkanım, İlkem: küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir. Ülküm: yükselmek, ileri gitmektir. Ey Büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim. Varlığım Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene!” Dedi.

Etkinlik bitiminde; Urla Cumhuriyet Halk Partisi Başkanı Hakan Özbadur ve yönetim kurulu üyeleri, beraberlerinde getirdikleri “NUTUK” kitapları topluluğa ve Urla caddelerini dolaşarak gençlere,  çocuklara hediye ettiler. Kitaplarını alanların mutlulukları gözlerinden okundu.

 

 

Fırat Gül ( Urla’nın değerli esnaflarından) Kutlamalara Katıldı.

Urla Yerel Hizmetler Müdürü Yener Kırmızı, CHP Kadın Kolları Parti MYK Üyesi Hatice Semerci, CHP Parti Okulu Bölge Eğitim Koordinatörü Bülent Onat ve Ülkesine Canını Veren Aziz Şehitlerimiz adına Aziz Gazilerimiz

CHP Kadın Kolları Parti MYK Üyesi Hatice Semerci Urla’lı vatandaşa Nutuk Hediye Etti.

CHP Parti Okulu Bölge Eğitim Koordinatörü Bülent Onat Gencimize Nutuk Hediye Etti.

 

Chp Urla Belediye Meclis Üyesi Kemal Ocak, kaldırımda ninesiyle yürüyen bir çocuğa Nutuk hediye etti.

Murat Özün

2014 – 2018 Urla Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL