BELEDİYELER Genel Siyaset

Türkiye İşçi Partili kadınlar basın açıklaması yaptı 

Haber Merkezi

Türkiye İşçi Partili kadınlar basın açıklaması yaptı 

Türkiye İşçi Partili kadınlar basın açıklaması yaptı 

Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında, Urla’da Türkiye İşçi Partili kadınlar Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.

Dünya Emekçi Kadınlar Gününde, Türkiye İşçi Partisi, Urlalı emekçi kadınlarla el ele, omuz omuza.

Urla Meydanı’ndaki yapılan basın açıklamasına kadınlar büyük ilgi gösterirken, açıklamada şu ifadeler kullanıldı;  Urlalı kadınlar olarak haklarımıza da hayatlarımıza da sahip çıkıyoruz!  Yerel seçimde, kadın meclis üyesi adayları olarak eşit yurttaşlık, eşit temsiliyet için mücadele vermeye, gasp edilen halklarımızı almaya geliyoruz! Belediye yönetimlerinde, belediye meclislerinde, mahalle meclislerinde artık kadınlar kendi sözlerini söyleyecekler! Türkiye İşçi Partisi Urla Belediye Başkan adayı Av. Aytekin Aktaş’ında katıldığı basın açıklamasında, Türkiye İşçi Partili kadınlar, mücadelemizin ve görünürlüğümüzün önemini kıymetli buluyor ve birlikte kazanacağımızı biliyoruz! Birlikte değiştireceğiz, birlikte yöneteceğiz!” dedi.

Türkiye İşçi Partisi  Urla İlçe Örgütü Kadınları; İstanbul Sözleşmesi Yaşatır. Değişmek şart. Almaya geliyoruz. Oylar Tipe Urla sloganları attı.

Basın açıklamasına; Tip Urla İlçe Yönetim Kurulu Başkanı Mine Toksöz, İlçe Yönetim Kurulu Kadın Büro temsilcisi Demet Kütükçü Safçı, İlçe Yönetim Kurulu Emek Büro temsilcisi İnci İmal, kadın meclis üyesi adayı Ebru Çitimoğlu, Berna Küçük, Elmas Zengin, Nevay Dağ, Yeter Güler, Elgiz Akış ve ilçe örgütü kadın üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL