Genel Gündem

Tehlike saçan kütük

Haber Merkezi

Tehlike saçan kütük

Tehlike saçan kütük, dikkat yolda kütük var

Yolun ortasında duran kocaman ağaç kütüğü trafikte tehlike saçıyor

İzmir ili Urla ilçesi Kalabak Mahallesi 3300sokakta bulunan ve yolu ortadan ikiye bölen ağaç, araçları ve yayaları zor durumda bırakıyor.  Üstü ve dallarının tamamı kesilmiş ağacın, odun parçası haline geldiği ve neden orada bırakıldığına bir anlam verilemiyor.

Kütüğü yolun ortasından kaldırmak yerine çevresine uyarı levhaları koymuşlar

Çift yönlü gidiş, geliş şeklinde kullanılan yol kütüğün olduğu yerde daralarak tek şeride düşüyor. Zaman zaman büyük araçlar; kamyon ve servis araçları birbirlerine yol vererek geçmek zorunda kalıyor. Güzergâh, öğrenci servis araçları, hafriyat kamyonları, özel araçlar, iş makinaları, motosikletler ve yayalar tarafından yoğun olarak kullanılıyor.  Okul giriş çıkış saatlerinde, sokakta trafik yoğunluğu ve tehlike gözle görülür şekilde artıyor.

Buradan Urla Can Tv Radyo Haber olarak soralım. Trafikte tehlike saçan bu odunun, yolun ortasından kaldırılması için illa birilerinin canının mı yanması gerek?

Kalabak Mahalle Muhtarı Salih Calay’dan açıklama;

Ben bu yolun açılması için asfalt yapılmadan önce Urla Belediyesi’ne başvurdum. Urla İlçe Tarım Müdürlüğü’nün görüşü alınarak, ağacın yerini değiştirilmesi için Urla Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler geldi. Ağacın etrafında oturan sakinler ağacı kestirmeyiz diye engel oldular. Hakkımda Urla Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundular. İskele karakolunda ifade de verdim.  3300 Sokak Kalabak Mahallesi Çeşme asfaltı ile Urla Çeşme otobanı arasında kalan bağlantı yolu servis yolu, sitelerin yolu  yaptıktan sonra hız sınırı aşılacağını ve burada bir kazaya sebebiyet vermemek için ağacın mümkünse sökülüp yerini değiştirmesini talep ettim, olmuyorsa da kesilmesini istedim. Resimdeki ağaç Çitlembik ağacıdır. Akşam gelin görün ki ağacın kör noktası, araç park alanına döndü.  Ağaç taşınmadığı içinde yolun kenarlarına kaldırım yapılamıyor. Hakan Çeken Anadolu Lisesi yol güzergâhı olduğu için yaya olarak okula gidip gelen öğrencilerimiz tehlike altındadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Çitlembik AĞACI

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL