TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 259.196
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 22.332
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 79
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.107
Genel

Tarihi eser kaçakçılarına geçit yok

TARİHİ ESER KAÇAKÇILARINA İZMİR VE MANİSA’DA YAPILAN OPERASYONLARDA ARKAİK, HELENİSTİK, ROMA, BİZANS, KLASİK, İSLAMİ VE OSMANLI DÖNEMLERİNE AİT BİNLERCE SİKKE VE ARKEOLOJİK ESER ELE GEÇİRİLDİ.

Tarihi eser kaçakçılarına geçit yok

Tarihi eser kaçakçılarına İzmir ve Manisa’da yapılan operasyonlarda Arkaik, Helenistik, Roma, Bizans, Klasik, İslami ve Osmanlı dönemlerine ait binlerce sikke ve arkeolojik eser ele geçirildi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Kültür ve Tabiat Varlıkları Kaçakçılığı Büro Amirliğine bağlı ekipler İzmir ve Manisa’da tarihi eser kaçakçılığı bilgisi üzerine düğmeye bastı. İzmir’in Karabağlar ilçesi ve Manisa’nın Turgutlu ilçesindeki adres ve şüpheli araca operasyon düzenleyen ekipler; Arkaik, Helenistik, Roma, Bizans, Klasik, İslami ve Osmanlı dönemlerine ait 7 bin 906 adet sikke ile bin 73 adet arkeolojik eser ele geçirdi.

Toplamda 8 bin 979 adet tarihi esere el konulurken, olayla ilgili gözaltına alınan L.Ö., H.D. ve S.D. isimli şüphelilerin ise emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL