TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 217.276
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 11.937
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 203
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 10.125
Genel

Suudi Arabistandan Gelen 169 Türk Vatandaşı İzmire İndi

SUUDİ ARABİSTAN’DAN UÇAKLA TÜRKİYE’YE GETİRİLEN VATANDAŞLAR VALİZLERİNİN DEZENFEKSİYON İŞLEMLERİ VE PASAPORT KONTROLLERİNİN ARDINDAN APRONA YANAŞAN 7 OTOBÜS İLE AYDIN’IN SÖKE İLÇESİNDEKİ ÖĞRENCİ YURTLARINA GÖTÜRÜLDÜ. 169 TÜRK VATANDAŞI 14 GÜNLÜK KARANTİNA SÜRECİNİ KREDİ YURTLAR KURUMUNA AİT YURTLARDA GEÇİRECEK.

Suudi Arabistandan Gelen 169 Türk Vatandaşı İzmire İndi

Suudi Arabistan’dan uçakla Türkiye’ye getirilen 169 Türk vatandaşı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na indi. Getirilen yolculardan birinin ateşinin yüksek çıktığı ve hastaneye sevk edildiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın koordinasyonu ve Dışişleri Bakanlığının çalışmasıyla 59 ülkeden yaklaşık 25 bin vatandaşın ramazan ayını ve bayramını evlerinde geçirebilmesi amacıyla başlatılan tahliye kapsamında Türk vatandaşlarının ülkeye dönüşü sürüyor. Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’tan 169 Türk vatandaşını getiren “Flynas” adlı uçak saat 13.00’te İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na iniş yaptı. Uçağa ilk olarak AFAD ekipleri giriş yaptı ve uçakta bulunan 169 yolcunun vücut ısılarını ölçtü. Vücut ısısı yüksek çıkan bir yolcu ambulansla Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Aydın’ın Söke ilçesine götürüldüler

Suudi Arabistan’dan uçakla Türkiye’ye getirilen vatandaşlar valizlerinin dezenfeksiyon işlemleri ve pasaport kontrollerinin ardından aprona yanaşan 7 otobüs ile Aydın’ın Söke ilçesindeki öğrenci yurtlarına götürüldü. 169 Türk vatandaşı 14 günlük karantina sürecini Kredi Yurtlar Kurumuna ait yurtlarda geçirecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlkeli Tarafsız Dürüst Habercilik Anlayışı
Firmamıza ait olan www.urlacantvradyo.com’un yayınlarında, hukuka, yasaya, telif haklarınıza ve kişilik haklarınıza saygılı bir biçimde yayın yapmayı amaç edinmiş olup, 5651 sayılı yasa gereği “içerik sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. Bu sebepten yayın organları tarafından yayınlanan haberleri okurlarımıza aktarmaya çalışmakta olduğumuzdan hukuka aykırı görülen içerikleri kontrol etme yükümlülüğümüz yoktur. Sitemiz “uyar ve kaldır” prensibi ile işlem yaptığından, herhangi bir haber ile kişiliğinize, şirketinize, telif haklarınıza, eserlerinize veya yasal haklarınızın çiğnendiğini düşünen hak sahipleri urlacantvradyo@gmail.com üzerinden bize ulaşabilirler. Talep ve şikayetler avukatımız tarafından incelenecek ve ihlal olması durumunda gerekli içerikler kaldırılacaktır. Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur... Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL