Genel

Soyer, Sağlık Çalışanları Adına Teşekkür Etti

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TUNÇ SOYER, MESLEK FABRİKASINA GİDEREK, SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN TIBBİ MASKE YAPAN DİKİŞ EĞİTMENLERİYLE, ATIŞTIRMALIK GIDA ÜRETEN PASTA VE AŞÇILIK EĞİTMENLERİNE EMEKLERİ İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ.

Soyer, Sağlık Çalışanları Adına Teşekkür Etti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, meslek fabrikasına giderek, sağlık çalışanları için tıbbi maske yapan dikiş eğitmenleriyle, atıştırmalık gıda üreten pasta ve aşçılık eğitmenlerine emekleri için teşekkür etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, korona virüsü salgını nedeniyle risk altında çalışan sağlık personeli için tıbbi maske ve atıştırmalık gıda üreten İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikasının çalışanları ve gönüllülerini ziyaret etti. Mesai saatleri uzayan sağlık çalışanları için poğaça ve kurabiye yapan eğitmenlere, “Çok iyi bir iş yapıyorsunuz. Sağlık çalışanlarımızın motivasyonunu artırıyorsunuz” diyen Soyer, günde yaklaşık iki bin maske üreten dikiş eğitmenlerine de teşekkür etti.

15 bin maske üretildi

İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı meslek fabrikasında günde ortalama iki bin tıbbi maske üretiliyor. Bugüne kadar 15 bin maske, il içindeki aile sağlığı merkezleri ve belediye kurumlarına dağıtıldı. Meslek fabrikasında tıbbi maskenin yanı sıra sağlık çalışanları için; börek, poğaça ve kurabiye gibi atıştırmalık gıda üretilip hastanelere dağıtılıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL