TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 221.052
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.294
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 51
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.093
Genel Siyaset Yaşam

Soyer; ayrı telden, vatandaşlar ayrı telden çaldı.

Haber Cenk ÖZEN

Soyer; ayrı telden, vatandaşlar ayrı telden çaldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Urla’yı ziyaret etti. Vatandaşlarla konuştu. Urla’da belli başlı yerlerde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başlayan yatırımlarını bürokratlarıyla birlikte  yerinde görüp incelemelerde bulundu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yarımada turu Urla’dan başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZSU tarafından son iki yılda ilçede 100 milyonu bulan yatırımları inceleyen Başkan Soyer, modern terminal binası, Kum Denizi Sahili ikinci etap düzenlemesi gibi yeni yatırımların müjdesini de verdi. Soyer, “Urla bizim gözbebeğimiz. Olağanüstü potansiyele sahip bu güzel ilçemizin gelişmesi için canla başla çalışıyoruz” dedi.

Tunç Başkan’ın kendi sosyal medya hesabında bulunan sayfasında ise Urla’ya yaptığı ziyaretle ilgili; “Bu gün göz bebeğimiz Urla’daydık. Urla’ya yaptığımız 100 milyon TL’lik yatırımları yerinde inceledik. Modern terminal binası, Kum Denizi Sahili ikinci etap düzenlemesi, yeni yollar, İzsu’nun yeni yatırımlarıyla Urla’mızı yarınlara hazırlayacağız. Yarın Seferihisar ilçemizdeyiz.” Soyer’in paylaşımının altına; belediyenin bünyesinden iş isteyen, sokağının dar olduğundan, oturdukları evlerin sahillerden, mahallelerinde sinek, böcek ilaçlamalarının yapılmamasından, yol kenarlarına kaldırım yapılmasını isteyen den tutun da her konuda şikâyet ve tebrik yorumları yağdı.

Urla adına yapılan yorumlarda vatandaşlar yatırımların aksaması, uzaması, hizmetlerin yetersizliğinden şikâyetçi oldular. Çeşmealtı, iskele, Atatürk ve urla merkezdeki bazı sokaklar, caddeler ve site sakinleri  doğal gaz çalışmalarından kaynaklanan ve kazılan yerlerin asfaltlanmamasından dolayı araçlarının zarar gördüğünü, tamircilerden çıkamadıklarını ve toz toprak için de yaşadıklarını bu durumdan dolayı çok mağdur olduklarını dile getirdiler.  Vatandaşlar; “Trafikte, motosiklet sürücüleri asfaltlanmayan yollardaki derin çukurlar dan dolayı  büyük hayati tehlikeler atlatıyor. Sokaklarda gece ayak bileğiniz burkulmadan, bir tarafınız kırılmadan yürümek için büyük çaba harcamak gerekiyor. Kazılan yolların vakit kaybetmeden eski haline getirilmesini istiyoruz.” diyorlar.

Gündüz İmşir:”Başkan, siz hangi Urla’yı ziyaret ettiniz. Urla tam bir Çernobil sonrası görüntü arz ediyor. Havadan helikopter kullandıysanız, biraz yere inmenizi tavsiye ediyoruz. Zira bu doğal gaz sonrası görüntülerle inşalar hizmet bir yana adeta dayak yediler, inşallah yeni seçimde oylar sabit kalır.”

Günay Koç ismindeki bir vatandaş; Urla’yı düzelttin, Torasan Mah. nede gelip birazda burayı sahil kenarlarını da güzelleştirin içler acısı… Ecem Kent Sitesi Sakinleri

Şeyda Terlemez: “İlaçlamalar ne zaman yapılacak?”

Meryem Kocadağ:” Yol kenarına yayalar için kaldırım olsa çok iyi olurdu. Ara yollarda kaldırımlara ev sahipleri bahçe yapıyor. Kimisi sanki kendi malı gibi arabasına özel park yeri yapıyor.  Umarım düzeltirler Çeşmealtı mesela

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Yazarlarımızın yazdığı yazılar ile haberlerin altına yapılan yorumların hukuki sorumluğu yazıyı yazana ve yorum yapana aittir. Yazıların içeriklerden dolayı  haber sayfamız www.urlacantvradyo.com.tr ve İmtiyaz sahibi, Haber Müdürü hukuki sorumlu tutulamaz. Kamuoyuna duyurulur...

Hukuk Danışmanımız Av. Seyit Ahmet Akyüz  

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL