Dünya Genel Sağlık Video Galeri

SMA Hastası Ada’nın Elinden Tut

Urla, Ada bebek için birlik oldu İzmir’de bir zincir markette yönetici olarak çalışan Koray Dalarslan ve anaokulu öğretmeni Burçin Dalarslan çiftinin 8 aylıkken SMA Tip 2 teşhisi konulan kızı Ada’ya..

SMA Hastası Ada’nın Elinden Tut

Urla, Ada bebek için birlik oldu

İzmir’de bir zincir markette yönetici olarak çalışan Koray Dalarslan ve anaokulu öğretmeni Burçin Dalarslan çiftinin 8 aylıkken SMA Tip 2 teşhisi konulan kızı Ada’ya bir destek de Urla’dan geldi. Urla’da gönüllü vatandaşlar, yarın @adanin.elinden.tut Instagram adresinden Ada bebek için yardım toplayacak. Saat 20.30’da Huriye Kızılay ve anaokulu işletmecisi Mualla Bilgen, 20.45’te eski Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, 21.30’da Urla Kent Konseyi Başkanı Hadi Başman, 22.00’de canlı yayında olacak.

Urla Gençlik Kadın Basketbol Başantrenörü Hakan Yiğit, 22.30’da Sigorta Acentesi Namıdiğer Kara Kemal, 23.00’te Ziraat Mühendisi Zafer Çöpten ve 23.30’da da Urla Kartalları’ndan Ulaş Malgır canlı yayın konuğu olacak.

“Bir bebeği yaşatmak, tüm insanlığı yaşatmaktır” düşüncesiyle yola çıktıklarını aktaran Urlalı hayırseverler, “Biz ne kadar çocuğa dokunabilirsek dokunmaya çalışacağız. Onları bugün yaşatabilirsek, ileride doktor, öğretmen, mühendis olarak ülkemize hayat vereceklerdir. Umuyorum ki Ada bebek gibi tüm çocuklarımız en kısa zamanda sağlıklarına kavuşacaklardır. Herkesi desteğe bekliyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.

“Ada’nın hayata tutunması bizim elimizde”

Grubun kurucusu ve Ada’nın manevi teyzesi olan Mualla Bilgen, “Ada 19 aylık SMA tip 2 hastası. Alması gereken 1 dozluk ilacı var.

Ada ilacı 24 aylığa kadar alabilir ve 13 kilogramı geçmemesi gerekiyor. 2.251.750 $ toplanması gerekiyor. Bu paranın % 65’ini topladık. Ada’nın hayata tutunması bizim elimizde. Urla Gönüllüleri olarak kocaman bir aile olduk. Herkese teşekkürler” dedi.

 

SMA Hastası Ada için yardım kampanyası düzenlenecek. Ada, Urla’yı ve daha fazlasını canlı yayına bekliyor. Hadi hep beraber birlik olalım. Bu çocuk “bebek” için yardıma koşalım.  Urla’nın değerli insanlarının katılacağı canlı yayınlarda buluşmak üzere,

instagram: adanin.elinden.tut  adresinde salı gecesi canlı yayınlanacak yardım kampanyası düzenlenecektir.

https://www.adaninelindentut.com/

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL