Genel Siyaset

‘Selçuk Balkan’dan AKP Adayına eleştiri; Yüzünüze yeni mi güneş vurdu?’

Haber Merkezi

‘Selçuk Balkan’dan AKP Adayına eleştiri; Yüzünüze yeni mi güneş vurdu?’

GÜLBAHÇE, CHP URLA ADAYI SELÇUK BALKAN’I BAĞRINA BASTI!

‘Selçuk Balkan’dan AKP Adayına eleştiri; Yüzünüze yeni mi güneş vurdu?’

Cumhuriyet Halk Partisi Urla Belediye Başkan Adayı Selçuk Balkan, ikinci mitingini 19 Mart 2024 Salı günü Gülbahçe Mahallesi’nde gerçekleştirdi. Miting öncesinde Urla Atatürk İlkokulu önünde toplanan vatandaşlar, Gülbahçe Meydanı’na araçlarla konvoy gerçekleştirdi.

Mahalle statüsüne geçmesine rağmen köylerin değerlerini ve geleneklerini korumaya, bu kültürü yaşatıp gelecek nesillere bırakmaya çalışacaklarını belirten Balkan, köylerin yaşam kalitesini arttıracaklarını belirtti. Düzenlenen mitingde, İYİ Parti Urla Belediye Meclis Üyeliği’nden istifa ederek CHP’ye katılan Mehmet Dönmez’e, 96 yaşındaki Kani Güldaş’a ve beraberindeki heyete rozetleri, CHP Urla Belediye Başkan Adayı Selçuk Balkan ve CHP Urla İlçe Başkanı Pelin Karasakal tarafından takıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan mitingde konuşan CHP Urla İlçe Başkanı Pelin Karasakal “Belediyenin içinde neler oldu, hepsinin hesabını tek tek soracağız” dedi.

“Kayyım yönetiminden ne teslim aldık, ne gördük, hepsini sizlerle paylaşacağız”

Selçuk Balkan, binlerce kişin katıldığı coşkulu mitingde 4 buçuk yıldır tüm devlet imkanlarına rağmen rutin belediyecilik hizmetleri dışında herhangi bir hizmet yapılmadığını belirterek AKP Adayı Tarkan Bakırlı’nın, Eski İzmir-Çeşme Yolu üzerinde yer alan Uğur Mumcu ve Hastane Kavşakları’na battı-çıktı projesini de eleştirdi.

Şeffaf belediyecilik vurgusunu yineleyen Balkan, “Urla Belediyesi’nin beyaz duvarına bir pankart asacağız. 4 buçuk yıldır kayyım yönetiminde ne harcandı, ne kadar yer satıldı, kasada ne kaldı, belediyenin borcu ne kadar, hepsini yazacağız” dedi

“URLA’YI CEZALANDIRDILAR”

Kayyım döneminde Urla’nın cezalandırıldığını söyleyen Balkan, “Menemen’de yapılan battı çıktı neden Urla’ya yapılmadı. AKP Adayı’nın aklına battı-çıktı, nedense seçimden önce gelmiş. Yüzünüze yeni mi güneş vurdu. Aklına 5000 konut yapmak gelmiş, öyleyse kayyım döneminde TOKİ’nin bulunduğu yerin yanındaki 21 dönümlük Milli Emlak Toplu Konut Arazisini niye sattınız” dedi.

“İlçe Santral Garajı, Belediye Şantiyesi’nin yerine; Merkez Santral Garajı da Gülbahçe’ye taşınacak”

Gülbahçe’de yaşayan vatandaşların ve İYTE’de öğrenimini sürdüren öğrencilerin Urla’ya ve İzmir’e ulaşımını daha sık ve düzenli bir hale getirmek istediklerini belirten Balkan yaptığı konuşmanın devamında “Göreve geldiğimizde Gülbahçe özelinde hayata geçirmek istediğimiz birbirinden önemli projelerimizin altyapı çalışmalarını sürdürüyoruz. Öncelikle, ulaşım konusunda, oto yolun Karaburun Gişeleri’ne kadar ücretsiz olması hem sizler hem de eğitimine devam eden gençlerimiz için elzemdir. Bunun için üniversitemiz ile birlikte gereken adımların atılması için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Gülbahçe’nin, İzmir ve Urla ile devamlı ulaşımın sağlanması adına ilçemize yakışan, modern bir otobüs terminalini, 1 yıl içerisinde Gülbahçe Köyümüz sınırları içerisinde faaliyete geçireceğiz. İYTE – Gülbahçe arasında öğrencilerimize kolaylık sağlamak adına ring seferleri koyacağız. Gülbahçe, İyte ve Teknopark’ta daha fazla insan istihdam edebilmesine öncü olmak istiyoruz. Üniversite öğrencilerimizin katılımıyla Gülbahçemizin kentsel tasarım projeleri ile öğrencilerimize alternatif sosyal yaşam alanları, rekreasyon alanları oluşturacağız. Üniversite semtimiz Gülbahçe’ye Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılması planlanan balıkçı barınağı projesinin bölgemizin 15- 20 yıllık nüfus projeksiyonundaki ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde kapasitesinin ve kullanım amacının revize edilmesi adına da gerekli altyapı çalışmalarımızı hazırlıyoruz. Sizlerin kullanımına sunmak istediğimiz İskele Projemiz, enstitümüze İzmir merkezinden deniz yoluyla katamaran ­ vapur ulaşımına imkan verecek şekilde planlanması ve gelecekte buradaki limandan Sakız ve Midilli Adaları’na seferler düzenlenmesini hedefliyoruz. 6360 sayılı yasa ile mahalleye dönüşen köylerimizin ve Gülbahçemizin, köy meydanlarını ve semt merkezlerini, köy dokusuna uygun bir şekilde düzenleyeceğiz” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL