Genel

Sahil şeridini işgal eden, Karavanlara beton bariyer!

Haber Bahri Karataş

Sahil şeridini işgal eden, Karavanlara beton bariyer!

Vatandaşların rahatça denize girebilmeleri için, sahil şeridini işgal eden, Karavanlara beton bariyer!

Eşsiz doğa güzelliğiyle adını duyuran ve karavan istilasına uğrayan Urla’nın Demircili Mahallesi sahilleri’ne, vatandaşın denize rahat girmesi için beton bariyerlerle örüldü. Belediye Başkan Vekili ve Kaymakamı Murtaza Dayanç’ ın talimatları doğrultusunda, bugün bölgeye giden belediye ekipleri, jandarma gözetiminde sahili beton bariyerler ile set oluşturdu.

Urla yerlilerinin geçmişte tarlada, bahçede çalışıp yaz sıcağında bunalınca, at arabalarına, traktörlere doluşup, berrak sularında serinlediği Demircili denizinin ünü son zamanlarda İzmir sınırlarını da aşıp ülke geneline ulaştı. Özellikle çift taraflı sahili olan Ada, günübirlikçilerin ve çadır hayatını sevenlerin gözde mekanı oldu. Urla Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murtaza Dayanç’ın, ilçe genelinde geçen yıl başlattığı izinsiz yapılaşmayı önleme ve sahil düzenleme çalışmaları kapsamına Ada bölgesindeki barakalar yıkıldı. Jandarma ve zabıta bölgede kontroller yaparak günübirlik dışında kalınmasına izin vermedi. Zaman zaman çadır ve karavanlar kaldırıldı.

Demircili sahili yaz sezonuyla birlikte çok sayıda tatilciyi kendine çekti. Bölgeye de onlarca karavan geldi. Çadırlar kuruldu. Toplu ulaşımın olmadığı bölgeye Urla ve yakın ilçelerden araçlarıyla gelenler tatil yapmaya çalıştı. Kalabalık artınca da sorunlar başladı.

Günübirlik gelen bazı kişiler karavanların sahili çevrelediğini ve bu nedenle denize giremediklerinden yakındı. Sosyal medyada bu konuda tartışmalar başladı. Bölgede çok sayıda karavanın günlerce, aylarca ayrılmayıp kaldığını, ormanlık ve sahilde geceleme yapmanın kanunen yasak ve suç olduğunu öne süren üye,ilgili yerlere şikayet edeceğini, çok sayıda günübirlikçi tatilcinin de aynı düşündüğünü belirtti.

KARAVANLAR’A SET KONDU

Sosyal medyada yazılanların ardından Urla Jandarması ve Belediye Zabıtası Demircili’de kontrol yaptı. Denize yakın karavanlar jandarma ve zabıta tarafından yerlerinden kaldırılarak kıyıdan uzak yerlere konulması sağlandı. Sahile yaklaşılmasına izin verilmeyeceği, kurallara uyulacağı vurgulandı. Urla Belediye Başkan Vekili ve Kaymakamı Murtaza Dayanç’ın talimatları doğrultusunda, bugün jandarma gözetiminde belediye görevlileri çalışma başlattı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların denize rahat girmesi için sahil bandını beton bariyerlerle çevirdi. Karavancılar da, beton bariyerlerin arkasında kaldı.Vatandaşlar, yapılan bu çalışmalar için yetkililere teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL