Dünya Genel

Rektör Baran’a Eğitim Ödülü

Haber Merkezi

Rektör Baran’a Eğitim Ödülü

Rektör Baran’a Eğitim Ödülü

Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Federasyonu (TÜMBİFED) tarafından verilen “Akademi Kültür ve Bilim Ödülleri” kapsamında, “2023 Eğitim Ödülü” bu yıl İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran’ın oldu.

TÜMBİFED Akademi Kültür ve Bilim Ödülleri Komisyonunun titizlikle yürüttüğü incelemeler sonucunda, toplumun sosyo-ekonomik düzeyinin yükselmesinde katkıda bulunan kişi ve kuruluşlar ödüllendirildi.

Geçtiğimiz günlerde, Dünya Bilimler Akademisi (TWAS) tarafından bilim insanlarının ve üniversitelerin gerçekleştirdiği uluslararası bilimsel iş birlikleriyle ülkelerin uluslararası ilişkilerine önemli katkılar sağlaması nedeniyle “Bilim Diplomasisi; ödülüne layık görülen Rektör Baran; TÜMBİFED tarafından verilen “Yılın Eğitim Ödülü”nün de sahibi oldu. İstanbul  Dedeman Oteli’nde düzenlenen törende ödülünü alan Rektör Baran yaptığı konuşmasında şunları kaydetti: “Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladığımız bugünlerde, Türkiye Cumhuriyeti’nin bir evladı olmaktan gurur duyan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır” sözünü kendine şiar edinmiş bir eğitimci olarak böylesine anlamlı bir ödülü almış olmaktan dolayı çok mutlu ve gururluyum. Ülkemizin her anlamda gelişimi için bilimin gücüne ve dolayısıyla eğitimin önemine yürekten inanıyorum. Bir akademisyen ve eğitimci olarak gerek öğrencilerimin gerekse toplumumuzun gelişimine azami katkıda bulunmak adına aşkla ve büyük bir motivasyonla çalışıyorum. Bu emeklerin karşılık buluyor olması çok kıymetli. Çalışmalarımda bana destek olan mesai arkadaşlarıma ve tüm İYTE dostlarına; beni “2023 Eğitim Ödülü” ile onurlandıran TÜMBİFED Sayın Başkanı Mehmet Hüsrev’e, değerli federasyon üyelerine ve Akademi Kültür ve Bilim Ödülleri Komisyon Başkanı aynı zamanda MEF Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Muhammed Şahin ile komisyon üyelerine içten teşekkürlerimi sunarım.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL