Genel Gündem Video Galeri Yaşam

Rap Cato Urla’da

Haber Cenk Özen

Rap Cato Urla’da

Rap Cato Urla’da

Rap müzikte Dünyanın parlayan yıldızı Cato, bayramı Urla’da ailesi ile geçirecek. Cato, Rap şarkıları ile gençlerin gönlünde taht kurdu. Türkiye dahil toplam 128 ülkede şarkıları dinleniyor. En hit şarkılarından biri olan düette Canbay ve Wolker, Rota, Defkhan, Velet’in eşlik ettiği “Zirve” 9 milyon kişi tarafından dinlendi.

Cato:” Ramazan Bayramını ailemle beraber Urla’da geçireceğim. Herkesin bayramını kutlarım. İşlerimde fırsat buldukça düzenli olarak Enginar Festivali için Urla’yı ziyaret ediyorum. Çocukluğumun büyük kısmını burada geçirdim. Urla’yı, doğasını, insanını ve sessizliğini seviyorum.”Dedi.

Cato Kimdir?

Asıl adı Çağatay Nalcıer olan Cato, 1991 yılında Konak’ta doğdu. Müziğe olan ilgisi küçükken piyano çalması ile başladı, ardından klarnet ve perküsyonla devam etti. Ortaokuldayken katıldığı önemli bir firmaya ait resim yarışmasında Türkiye birinci olması ile ailesi onu lisede İnşaat Teknolojisini bölümüne yazdırdı. Daha sonra 9 Eylül Üniversitesi Mimarlık bölümüne girdi. Mimarlığı Müzik teknolojisi bölümüne hazırlandığı için bıraktı.

Yıllarca eski lakabı olan Rapcato olarak sahne almış, Youtube’da 1 milyon görüntüleme alan ilk rap şarkısını yaptı ve dönemlerin önemli rap müzik sanatçıları ile düet yaptı. 2012 yılında Kozmos ile katıldıkları Miller Müzik Factory yarışmasında tüm müzik dalları arasında yarışarak 3. oldular. Aynı yıllarda Pasaj Müzik etiketi ile yayınlanan Organize Oluyoruz 2 bandrollü albümü için Red ile düet yaptı. Bu dönemden sonra müziğe ara vererek Başkent Üniversitesi İletişim Bilimleri Akademisi Seslendirme ve Dublaj Sanatçılığı bölümünden mezun oldu. Daha sonra eğitimine Kıbrıs’ta devam ederek Lefke Avrupa Üniversitesi Radyo, Sinema, TV bölümünü fakülte birincisi olarak bitirerek mezun oldu.

Kariyerine kısa film, belgesel ve video sanatı ile devam eden Cato , 2016 yılında sektöre yeni insanlar kazandırmak için Nalcıer Film ve N&N Müzik şirketlerini kurdu. YouTube’da bir kanal oluşturarak bir çok klibin prodüksiyonu ve yönetmenliğini yaptı. Son zamanlarda A.A.K şarkısıyla ile rap müziğe geri döndü. 2007 yılında yazdığı ve seslendirdiği “Yoluma Taş Koysalar” İsimli şarkısı TİKTOK uygulamasında viral oldu. Bu şarkı toplamda şu an itibariyle 1,5 milyon İzleyici ile buluştu. Türkiye’nin en çok izlenen kadın sanatçılarından Tuğçe Kandemir şarkıya instagram hesabından bir cover yaparak yayınladı. İkinci hit olan “Muhammad Ali “ ismindeki şarkısı da 1,5 milyon kişi tarafından dinlendi. Türk Milli boksör Alptuğ Öner Avrupa Şampiyonluğu kemer maçına bu şarkı ile çıktı.

Cato ile yaptığımız söyleşi ve Cato’nun şarkıları…

Rap Cato Urla’da
Rap Cato Urla’da

Rap Cato Urla’da

Urla’da yazıp, Urla’da çektiği klip “Ben Yokum Artık”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL