Genel Siyaset

PANSUMAN EMEKLİYE ÇÖZÜM DEĞİL

Haber Merkezi

PANSUMAN EMEKLİYE ÇÖZÜM DEĞİL

ATP Genel Başkanı Aşkar, emeklinin sorunlarına dikkat çekti

PANSUMAN EMEKLİYE ÇÖZÜM DEĞİL

ATP Genel Başkanı Ata Barlas Aşkar, emeklilerin büyük çoğunluğunu 10 bin TL maaş aldığına işaret eden, “Hükümet zorda olan emekli vatandaşımıza pansuman yöntemleri müjde olarak sunuyor. Pansuman bir tedavidir, ama çözüm değildir. Emekli vatandaşımızı ekonomik dar boğazdan çıkaracak çözümler acil uygulanmalıdır” dedi.

Adil Türkiye Partisi (ATP) Genel Başkanı Ata Barlas Aşkar, emeklinin yaşadığı ekonomik dar boğaza dikkat çekti. Bayram ikramiyesi, baka promosyonu gibi pansuman önlemlerle emeklinin yaşadığı sorunların çözülemeyeceğini vurgulayan Aşkar, “10 bin TL ile yaşaması istenen emeklimize, 3 yıl için 8 ile 12 bin TL’lik banka promosyonu müjde gibi sunuluyor. 3 bin TL’lik bayram ikramiyesi ise, Türk Lirasında yaşanan değer kaybı nedeniyle müjde olmaktan çıktı” ifadelerini kullandı.

KAMUDA İSRAF ARTTI
İktidarın sadece emekliye kaynak yaratamadığını ifade eden Genel Başkan Aşkar, “Özellikle seçim döneminde kamuda israf arttı. Bakanların her biri aday gibi sahada. Sayın Cumhurbaşkanı il il geziyor. Bu gezilerin parası nereden ödeniyor?” diye sordu. Pansuman önlemlerin sorunu çözemeyeceğine işaret eden Aşkar, şöyle devam etti: “Hükümet zorda olan emekli vatandaşımıza pansuman yöntemleri müjde olarak sunuyor. Pansuman bir tedavidir, ama çözüm değildir. Emekli vatandaşımızı ekonomik dar boğazdan çıkaracak çözümler acil uygulanmalıdır. Emeklimiz hakkı olanı istiyor.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL